„Potřebujeme vyhrát!“ hlásí útočník „sklářů“ Daniel Fila. Jeho tým v lize čtyři zápasy v řadě nebral tři body, naposledy se tak stalo ve 2. kola, kdy loupil ve vršovickém Ďolíčku. „Pak je reprezentační přestávka, chceme být zase v klidu. Bude důležité zvítězit,“ ví Fila.

Tepličtí mají za sebou středeční pohárovou bitvu v Brozanech. Třetiligový Sokol porazili 4:3, pořádně se ale na postup do 3. kola nadřeli. „Nečekal jsem, že budu tak pokopaný, bolí mě skoro všechno,“ zaznělo od Fily bezprostředně po závěrečném hvizdu sudího Karla Roučka.

Jeden z prvních zápasů na novém stadionu na Stínadlech
KVÍZ: Velký test fotbalových znalostí o teplickém fotbale. Kdo dá 20/20?

„Musíme teď dobře zregenerovat. Doma chceme být úspěšní a zápasy zvládat,“ doplňuje Ondřej Prášil, asistent hlavního kouče Zdenka Frťaly.

Teplice mají v tabulce osm bodů, to jejich sobotní soupeř je na tom o poznání hůře, jeho bodový zisk je totiž poloviční. I Východočeši hráli ve středu pohár, v Mostě zvítězili hladce 3:0. Třetiligové Mostečany ovšem nenechali „kousnout“ a kompletně zápas kontrolovali. „Prostřídali jsme především hráče, kteří teď nastupovali méně. Bylo vidět, že přijel tým, který má v lize čtyři body, že nejsme tak úplně v pohodě. Výsledku si vážím a jsem rád, že ho kluci udělali s nulou vzadu,“ řekl pardubický trenér Radoslav Kováč a zároveň dodal: „Věřím, že budeme připravení na Teplice jako teď na pohárový zápas s Mostem.“