Pardubice v tomto ročníku trápí špatná koncovka. Jejich problém v první půli ilustroval Michal Hlavatý, který si ve vyložené příležitosti krkolomně nastřelil ruku; gól, který přesto vstřelil, nemohl být uznaný. 

Fanoušci na utkání Teplice - Pardubice
FOTO: Byli jste na fotbale v Teplicích? Najděte se na fotkách!

I „skláři" měli šance, Fila ale s nimi nenaložil tak, jak se slušelo a patřilo. „Poslední dobou i nám v lize nejde proměňování šancí. Ale neřekl bych, že na nás leží nějaká deka," řekl teplický ofenzivní záložník Daniel Trubač. 

Na Stínadlech se hrálo hodně tvrdě, často se polehávalo a ošetřovalo. „Možná byla taktika Pardubic nám ofenzivu a snahu o ní znepříjemnit," poznamenal Trubač. 

„Bylo to bojovné utkání, hodně soubojů, hodně faulů, žádný pěkný fotbal. Oba týmy měly své šance. Ve druhé půli jsme moc neudrželi míč, Teplice nás přitlačily. Musím říct, že v 80. minutě jsem si říkal, že budu rád za bod," přiznal trenér FK Pardubice Radoslav Kováč. 

Jeden z prvních zápasů na novém stadionu na Stínadlech
KVÍZ: Velký test fotbalových znalostí o teplickém fotbale. Kdo dá 20/20?

Tři body jeho týmu vykouzlil Ladislav Krobot, který osm minut před koncem zkušeně překonal Grigara. VAR zkoumal, jestli nevyužil ofsajdového postavení, situaci ale vyhodnotil ve prospěch střelce. „Krobot si vždy vytvoří nějakou tu šanci. Ani tentokrát nezklamal. Střídání se mu povedlo," pochválil kormidelník hostů střídajícího forvarda. 

Byl to ofsajd?Byl to ofsajd?Zdroj: screen Deník

To kouč Teplic Zdenko Frťala se mračil. „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, vypracovali jsme si gólové příležitosti. Chyběl nám ale klid. Navíc jsme nebyli tolik hladoví, prohrávali jsme osobní souboje.  Tato utkání se lámou v mikrosituacích. Za výhrou jsme dnes i ve Zlíně nešli tak, jak je potřeba. Navíc jsme moc hodní. Spadli jsme na zem."

Jak zahnat špatnou náladu? Frťala ví, jak s teplickým družstvem pracovat. „Musíme hráče přenastavit na myšlení, které nám neslo ovoce. Jsem rád, že teď máme repre pauzu. Vrátíme se na začátek," uzavřel Frťala své hodnocení.

FK Teplice - FK Pardubice 0:1 (0:0)
Branka: 82. Krobot. Rozhodčí: Kvítek - Kříž, Machač - Pechanec (video). ŽK: Trubač - Matoušek, Tischler, Surzyn, Budinský. Diváci: 3481.
Teplice: Grigar - Knapík, Chaloupek, Mičevič - Radosta, Mareček, Jukl (35. Havelka), Bílek - Trubač - Fila (61. Vachoušek), Jásir (80. Křišťan). Trenér: Frťala.
Pardubice: Budinský - Surzyn, Halinský, Donát, Tischler - Vacek (80. Šimek) - Matoušek (72. Sychra), Hlavatý, Míšek (66. Helešic), Patrák (66. Darmovzal) - Černý (72. Krobot). Trenér: Kováč.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...