Jeden Mareš už na Stínadlech je, Jakub. Nebude teď v kabině a na hřišti problém, když se zavolá „Mary!“
Už jsme to řešili, že když se řekne „Mary!“, otočíme se oba dva. Trošku jsem z toho zmatený, otáčím se, když se volá na Kubu, ale myslím, že to problém nebude. Klidně třeba můžu dostat jinou přezdívku. (úsměv)

Vy jste ale jiný typ hráče, než je Jakub.
Ano, Kuba je v útoku, střílí góly, čeká se to od něj. Já budu hrát v záloze, de facto pod ním. Budu se mu třeba snažit připravovat šance. Snad ta spolupráce bude dobrá.

Proč jste nedostával v minulé sezoně tolik šancí hrát v Mladé Boleslavi?
Zezačátku jsem tam nehrál, pak jsem hrál levého beka. To není moc moje pozice. V zimě přišlo nešťastné zranění, podrobil jsem se operaci zánártní kůstky. Asi jsem se do toho nedostal tak, jak by trenér očekával. Vsadil na jiné kluky a pak neměl důvod to měnit, když se dařilo. Chtěl jsem se o místo poprat teď v přípravě, bohužel to nevyšlo. Kouč vsadil na ty, kteří hráli ligu v minulém ročníku. I když v klubu moc nechtěli, abych ho opustil, tak já chtěl jít do Teplic, kde byl o mě zájem.

Máte reprezentační zkušenosti, určitě se není co divit, že chcete hrát. Navíc v Teplicích by ve středu zálohy mohlo být místo…
Mám dobrý věk, vlastně jsem v ideálním fotbalovém věku. Každý hráč v něm chce hrát. Cítil jsem zájem trenéra Teplic, tak jsem rád, že jsem tady. Ale není to tak, že přijdu a hned budu hrát. Základ si musím vybojovat. Šance je tu větší a já budu dělat vše pro to, abych byl v základu a udržel si výkonnost.

Jednání se celkem vlekla. Nebude komplikací, že přicházíš až po prvním odehraném kole?
Vleklo se to, měl jsem tu být minulý týden, abych se stihl připravit na Příbram. Bohužel to nevyšlo. Připojil jsem se až teď v úterý. Uvidíme, jestli to bude komplikace, nebo nebude. Já věřím, že ne, že se všichni dokážeme na Slavii pořádně připravit.

Co si o Slavii myslíte? Na Stínadla dorazí už bez svých dvou stoperských věží Ngadeua a Deliho. Bude to výhoda?  
Bude to pikantní zápas. Pamatuji si, že když jsem měl premiéru v Bolce, tak byl první zápas na Spartě. Zvládli jsme ho, odvezli jsme si bod. Pevně věřím, že i Slavii potrápíme. Budeme se snažit získat všechny body. Je oslabená o ty dva zmiňované stopery, to bude znát. Musíme toho využít!