/ROZHOVOR/ „V naší pozici je asi jedno, jestli hrajeme se Slavií nebo Karvinou. Musíme sbírat body, protože jsme nechytli začátek. Nevyvíjelo se to pro nás dobře, dostali jsme hloupý gól. Bojovali jsme a čekali na jednu šanci. Silou vůle jsme to uhráli," sypal ze sebe teplický forvad své dojmy.

Dlouhou dobu jste se Slavií nebodovali. Je to teď o to větší úspěch, že to přišlo v době, kdy se vám nedaří?
Víme, že Slavia je nejlepší mančaft v lize, má ho dobře poskládaný, hraje fakt dobře. My se museli soustředit se na sebe, protože body nesbíráme. Myslím, že prvních pětadvacet minut se to docela dařilo, měli jsme i nějaké příležitosti. Měl jsem i jednu velkou šanci levou nohou, kdy jsem to absolutně netrefil. V další jsem si balon špatně zpracoval při standardce. Trošku mě to mrzelo, cítil jsem, že jsme byli ve finální fázi lepší než Slavia. Pak jsme dostali náš typický gól, byla to škoda, gól do kabiny je vždy nepříjemný.

Otřásl s vámi?
Museli jsme pokračovat v tom, co jsme dělali první poločas. Trošku na nás byl ten šatňák vidět, ale pak jsme se nadechli.

Bylo těžké se nevrhat do útoku za každou cenu?
Někdy vás to láká, když vidíte, že byste mohl balon získat. Ale my jsme si řekli nějakou taktiku, trenér nám ji vtloukal do hlavy, v týdnu jsme ji cvičili. Chtěli jsme hrát zezadu, počkat si na šanci, ne nějak zběsile napadat. Věděli jsme, co chceme hrát. Slavia je silná na balonu, určitě jim ani terén nepomohl, spíš pomohl nám.

V boji o záchranu bude mužstvo spoléhat na vaše góly. Cítíte ten tlak?
Víme, kde se v tabulce nacházíme. Mužstvo na mě nějakým způsobem spoléhá. Přiznám se, že určitý tlak na sebe cítím. I proto mě mrzí, že jsem tu šanci v první půli nedal. Ale doufal jsem, že ještě jedna přijde.

Jak to tam spadlo?
Jsem rád, že jsem po nějaké době dal gól. V první fázi jsem tu situaci vyřešil dobře, když jsem ale chtěl dát míč na zadní tyč, tak mi skočil. I tady pomohl terén.

Dál ale čekáte na první jarní výhru. Co pro ni udělat?
Pokračovat v tom, co jsem předvedli se Slavií. Musíme makat jeden za druhého, jezdit, dřít. Nemůžeme spoléhat na fotbalovost. Možná, že první výhra nás pak nakopne, ale teď musíme makat dál. Neznamená, že když jsme udělali bod, tak je vše v pořádku. Musíme hrát ale všichni za jednoho, abychom se zvedli.

V týdnu se stal novým ředitelem klubu Rudolf Řepka. Vnímáte změnu?
Vnímáme to, protože je to pro náš klub důležité. Doufám, že to bude k prospěchu věci. Ruda Řepka má velké jméno ve fotbale. Je to rodák z Teplic. Doufám, že se všichni zvedneme a budeme spolupracovat, aby to mělo pro Teplice význam.