V lize debutoval přesně před 10 lety, i když do zápasu s Baníkem Ostrava naskočil v teplickém dresu pouze na minutu. Bylo mu sladkých 18 let. Ligu poté naplno okusil až v Ústí nad Labem. Po roce mezi elitou se vrátil zpět z Army na Stínadla. Naposledy hrál za „skláře“ před třemi roky, tři roky strávil znovu v krajském městě.

Na začátku právě probíhající sezony sázel za Armu gól za gólem, až to funkcionářům Teplic nedalo, Martina Jindráčka znovu oblékli do žluté a modré. Ještě minulý čtvrtek hrál za Ústí druhou ligu proti Brnu, v sobotu pak naskočil na 20 minut za Teplice v Mladé Boleslavi. Skláři tam uhráli remízu 1:1.

„Bylo to rychlé. Hodinu po zápase s Brnem jsem se to dozvěděl a druhý den jsem se stěhoval do Teplic. Dohodli jsme se na hostování s opcí, v zimě pak uvidíme co dál,“ vypráví Jindráček o svém bleskovém přesunu.

Zájmu Teplic si cení. „Pro mě je to možná poslední možnost hrát první ligu. Doufám, že se chytnu,“ přeje si, aby se comeback vydařil.

Ústeckou partu ale opouští s pořádnou dávkou nostalgie. „Trošku se to ve mně pralo, odcházím od skvělé party, vyhrává se, je to bomba. Ale za nabídku Teplic jsem moc rád.“

Proti Brnu odehrál celé utkání, je proto logické, že dva dny poté si v Mladé Boleslavi střihl pouze dvacetiminutovou epizodu. A pomohl, Teplice osm minut po jeho příchodu na hřiště vyrovnaly na konečných 1:1. „Jsem rád, že jsem mohl pomoct. Boleslav sice měla více šancí, my ale byli lepší po fotbalové stránce. Ten bod jsme si určitě zasloužili,“ ohlíží se útočník, který v Mladé Boleslavi naskočil do svého jubilejního stého zápasu.

V Ústí dal na začátku sezony pět branek. Góly se od něho očekávají i na Stínadlech. „Vím, že jsem se vrátil hlavně kvůli těm gólům, které jsem dal. Doufám, že budu dál takhle pokračovat a góly tam budou pořád padat.“

Nyní je dlouhá reprezentační pauza, po ní Teplice hostí v neděli 16. září doma Na Stínadlech v dalším utkání nejvyšší soutěže Karvinou.