Nejneoblíbenější soupeř Teplic? Rozhodně Mladá Boleslav. V lize ji porazily naposledy na jaře 2015, během posledních 10 let z většiny duelů vytěžily maximálně bod. K nedělnímu zápasu ale vzhledem ke komplikacím Mladé Boleslavi s cestou zpět z pohárového duelu v Kazachstánu nedojde. Náhradní termín pro duel 4. kola FORTUNA:LIGY se teprve hledá; záležet bude na tom, jak se bude Středočechům dařit v dalších předkolech Evropské ligy.

Mužstvo Mladé Boleslavi se do Čech vrací kvůli komplikacím s leteckou dopravou teprve v pátek večer. V kazašském Šymkentu ve čtvrtek zvítězilo 3:2, poté se vydalo na strastiplnou cestu domů.

"Osobně jsem po telefonu mluvil s trenérem Stanislavem Hejkalem a děkuji mu za pochopení naší mimořádné situace a vstřícnost k našemu požadavku na odložení ligového utkání,“ měl trenér Mladé Boleslavi Josef Webr radost z kladného stanoviska Teplice k jejich žádosti o odklad. Vyšli jsme vstříc, protože chápeme obtíže, které soupeře postihly. V rámci toho, že hned ve čtvrtek je čeká další utkání Evropské ligy, tak jde také o pohárový koeficient pro celý český fotbal,“ říká chápavě tiskový mluvčí FK Teplice Martin Kovařík. Zakoupené vstupenky na utkání zůstávají v platnosti pro náhradní termín.