Na Stínadlech ale musí zaujmout především svými fotbalovými schopnostmi. „Skláři" totiž v minulé sezoně inkasovali až příliš často. „Vím, že jsme přišel i kvůli zlepšení defenzivy. Hráči tu jsou podle mého hodně kvalitní. Jde o to, jak si to sedne." O severočeském klubu má Chlumecký zkrátka dobré mínění, což potvrzují i jeho další slova. „Poslední dva roky to asi nebylo ono, ale mám Teplice  v hlavě jako úspěšný tým, nadprůměr ligy. Snad budou zase výš."

Radim Kučera s novou tváří teplického kádru počítá především na post stopera, který je dlouhodobě slabinou „žlutomodrých". „Ano, trenér po mně chce, abych hrál převážně na stoperovi. Bavili jsme se o tom. Můžu hrát i levého beka," připouští Chlumecký.

Trenér Teplic Radim Kučera při zahájení letní přípravy
Trenér Teplic Kučera: Že nejsou peníze na přestupy? Jsem zvyklý...

V Dukle byl stabilním členem základní sestavy, dál ale na Julisce nechtěl zůstat, jeho cílem byla liga. „Je tu příležitost se probít do základní sestavy a hrát ligu pravidelně. V Dukle to vypadalo po sestupu, že půjdeme do baráže, ale kvůli covidu jsme měli smůlu. Další sezona už nebyla tak povedená, nebyli jsme v tak silném složení. Říkal jsem si, že bych už měl odejít a zkusit ligu, protože mám na posunutí ideální věk."

V kabině se ale vytáhlý sympaťák musel vypořádat s narážkami na vlastní góly, které v dresu pražského týmu před několika roky v krátkém časovém úseku vstřelil. „Teď se na to dívám jinak, než jsem se koukal tenkrát. Zasměuju se tomu. Neřeším to, je to dlouho. Teď se budu snažit Teplicím pomoct," slibuje Chlumecký.