„Mistrovský zápas bez fanoušků jsem ještě nehrál. Tak se hraje jen v přípravě. Bude to divné a nemá to moc smysl, fotbal se hraje pro fanoušky. Musíme se ale soustředit hlavně na naši hru, která by měla vypadat aspoň jako první půle se Slováckem, rozhodně ne jako ta druhá půle,“ uvědomuje si teplický lodivod.

„Skláři“ v neděli s moravským soupeřem remizovali 0:0, po většinu duelu ale tahali za kratší konec. Na týmu byla vidět herní nepohoda, na kvalitě hry se podepsal i nekvalitní terén. „Jasně, Slovácko se s tím vypořádalo lépe. To bylo i tím, že je ve větší pohodě. V klidu podrží balon, párkrát si to dá. My chtěli hrát co nejjednodušeji. Navíc jsme ztráceli balony,“ vrací se brankář Tomáš Grigar k nedělnímu duelu. 

Podle něho čeká ve středu na jeho mužstvo podobný soupeř. „Liberec je na tom jako Slovácko. Také je rozjetý. My ale už musíme bodovat naplno.“

Slovan naposledy porazil doma Opavu 4:0, dva góly dal Jan Kuchta, který v minulosti nastupoval právě za Teplice. Na jaře je nejlepším libereckým střelcem, dal už čtyři branky. „Hráli jsme v týdnu náročný pohár, ale máme natrénováno, v zápase s Opavou jsme to ukázali. Chceme být v šestce, chceme hrát poháry. Teď se soustředíme na zápas v Teplicích, odkud chceme odvézt tři body,“ řekl urostlý útočník po skolení Slezanů.

K nahuštěnému programu Liberce se vyjádřil i obránce Ondřej Karafiát. „Pro mě osobně je lepší, když se tolik netrénuje a hrají se zápasy. Já se cítím celkem dobře a řekl bych, že kluci to mají stejně. Je to hlavně v hlavách, když si řekneme, že se budeme cítit dobře, tak se tak cítit budeme. Psychicky se určitě cítíme dobře, jelikož se daří. Na středeční zápas se těšíme.“

Žluto-modří se budou muset vyrovnat s rychlou přechodovou fází soupeře, která patří k nejlepším v lize. V poslední době Liberec zdobí i produktivní ofenziva. To se naopak o Teplicích říct nedá, na jaře ve třech zápasech skórovali pouze jednou.

Pokud se bude hrát, tak se dá opět počítat s velmi těžkým terénem. Na Stínadlech od neděle údržba spravovala soubojem se Slováckem rozoraný terén. Zároveň se dala na modlení, aby srážky byly minimální. To se bohužel v úterý nesplnilo, v Teplicích během dne pršelo, srážky předpověď počasí slibovala i přes noc, což se vyplnilo. Pokud se vůbec hrát bude, dá se předpokládat, že „skláři“ opět vsadí především na bojovnost, díky které se budou snažit urvat první jarní vítězství.

V jejich prospěch hraje statistika, proti Liberci se jim totiž v posledních letech doma daří. Slovan vyhrál na Stínadlech naposledy před čtyřmi lety (3:0), když žlutomodré sestřelil dvěma góly Vůch.

Tepličtí ale nemůžou počítat s v neděli vyloučeným Aloisem Hyčkou, stále ještě nemůže hrát útočník Jakub Mareš, který viděl v Karviné osmou žlutou kartu. Do hry se naopak vrací záložník Lukáš Mareček.