Severočeši důležité utkání zvládli, po týden starém vítězství nad Bohemians (1:0) so do tabulky zapsali další tři body. A Jarošík zářil, jeho tým konečně sejmul mužstvo z vyšších pater tabulky. „My jsme veděli, že Baník je dobrý tým, daří se mu, měl skvělou sérii. Ale ta série jednou musí skončit. Já jsem rád za to, co jsem říkal před zápasem, že do toho půjdeme naplno. Že tady na nic nebudeme čekat. Jsem hrozně pyšný na kluky, co tady předvedli. A dát čtyři góly v Ostravě, to je skvělý." 

Utkání 21. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - FK Teplice, 12. února 2022 v Ostravě. (střed) Václav Sejk z Teplic.
Sejk o své snové teplické premiéře: Prosil jsem Fortyho, ať mi to nezkazí

Teplický kouč, který na podzim minulého roku vystřídal na lavičce Radima Kučeru, nechtěl příliš vyzdvihovat ligové bažanty Žáka a Sejka, kteří nastoupili v útoku a skórovali. Tři body bral jako kolektivní dílo. „Nebylo to jenom o nich dvou, i když tam byly neskutečné individuální výkony. Jsem ale rád, že oba dali gól, Sejk dokonce dva. Ale byla to práce celého týmu,” řekl Jarošík. Poté přeci jen vypíchl jedno jméno - záložníka Jana Fortelného, který na tři góly přihrál. „Jsem rád, že se našel na jiném postu, než hrál v minulosti. Je víc nahoře, sedí mu to, maká a podává výborné výkony. Stejně jako všichni. Největší radost mám z toho, že jsme zase tým, který je konkurenceschopný."

Jarošík připustil, že své svěřence nabádal k útočným rejdům před exteplického obránce Martina Chlumeckého, nyní stopera Baníku. „Ale nechtěli jsme dorážet jen jeho. My chtěli být aktivní, nechtěli jsme na nic čekat. Proto jsme nasadili dva běhavé a pracovité útočníky." 

Za týden hrají Teplice doma s Karvinou, hostí ji v neděli od 15 hodin. Na Stínadla už bude moct přijít poloviční kapacita stadionu, fanouškům nebude kontrolovaná bezinfekčnost.