„Teď je ta nálada horší, opravdu není po Budějkách dobrá, ale povzbuzujeme se navzájem, máme v kabině několik osobností, a jsme odhodlaní se z toho oklepat,“ říká krajní univerzál Alois Hyčka. „Na Slavii tam musí být srdíčko, bojovnost. Nebude to pochopitelně nic jednoduchého, musíme v Edenu jezdit na maximum,“ přidává.

Tepličtí mají proti celku, který v úterý slavně obral Barcelonu, ztíženou roli kvůli řadě zranění a šrámů. „S Budějovicemi si o střídání říkali Shejbal a Vondrášek, kvůli teplotě netrénuje Kučera, určitě nebude kvůli kartám hrát Řezníček. Už začali trénovat Jeřábek a Nazarov. Jeřábek je důležitý pro naší defenzivní činnost, ale ještě do hry nezasáhne,“ přibližuje trenér FK Teplice Stanislav Hejkal marodku svého týmu.

„Na tiskové konferenci po zápase s Českými Budějovicemi jsem říkal, že bych chtěl dát prostor mladým hráčům. To stále chci, ale ti hráči musí mít kvalitu. Neznamená, že když je někdo mladý, tak je kvalitní. Máme tu Radosty, Knapíky, těm bych šanci chtěl dát a dám, otázka je, kdy to bude,“ pokračuje kouč Severočechů.

Při již zmiňované tiskové konferenci nešetřil některé své hráče, kteří podle něj hráli hluboko pod svým standardem. V týdnu hledal příčiny nečekaného krachu. „Zpětně si vše analyzuji. V první řadě jsem pod neúspěchem podepsaný já. Já určuji taktiku, rozestavení, hráče. Bylo by zbabělé říkat, že za to můžou jen hráči. Musíme se teď rehabilitovat! Tímto bych se chtěl divákům jako trenér omluvit za výkon, který jsme předvedli. Nebyl hodný Teplic.“

Kromě tradiční motivace tak mají hosté jednu navíc; Slavii se pokusí v neděli překvapit, i když tuší, že obrat českého giganta bude při současném rozpoložení sil velmi těžká mise. „Slavia je opravdu dobře fyzicky a běžecky vyspělá. Najít na ni recept bude těžké. Na každého se ale najít dá. Klíčem k úspěchu může být právě pohyb, fyzický fotbal. Bez pohybu to nejde. To pak můžete být náramní fotbalisti, ale když nemáte pohyb a bojovnost, tak je to k ničemu,“ myslí si Hyčka.

Hejkal tuší, že trenér Trpišovský provede v kádru několik změn. „Je tam obrovská kvalita, může si dovolit rotaci hráčů. Myslím, že do hry můžou zasáhnout i ti hráči, kteří v Barceloně nehráli od začátku.“ Pražané ale určitě nepostaví Jakuba Horu, který ze Stínadel v Edenu hostuje, klauzule ve smlouvě jeho start připouští pouze v případě vyplacení tučné pokuty.

Podle Hyčky i namixovaná sestava „sešívaných“ bude smrtelně nebezpečná. „Každý hráč má nějakou úlohu, všichni jsou pro hru Slavie hrozně důležití, pro soupeře je každý obrovsky nepříjemný.“

Slavii v neděli požene opět slušně zaplněný Eden. Hyčka se na atmosféru těší, zároveň ale přiznává, že pod kotlem na severní tribuně se mu nehraje dobře. „Ten kotel Slavie je hrozně nepříjemný, ta tribuna je obrovská. Diváci domácí ženou. Když se tam dostanete pod tlak, tak se z toho velmi špatně dostává. Odtamtud co nejrychleji pryč!“ velí.