Pavel Šedlbauer vnímá, že jsou fanoušci sklářů rozhořčení z nepovedené sezony. „Chápu je, po sportovní stránce se nám vůbec nepovedla. Baráž je strašák, teď se ale této překážce musíme postavit čelem a zvládnout ji! Hráčům jsem řekl, že kvalita kádru a zkušenosti jsou na naší straně, takže pokud k tomu přidají i tolik potřebnou bojovnost, tak věřím, že baráž zvládneme a první ligu pro Teplice uhájíme. Fanoušky bych si dovolil požádat, aby ve čtvrtek přišli pomoci hráčům, protože jde opravdu o hodně. Přál bych si, abychom tento týden táhli všichni za jeden provaz a společně baráž zvládli. Příští týden v úterý, až se baráž dohraje, tak jsme se rozhodli udělat velké setkání s fanoušky přímo na stadionu, kde se nás mohou na cokoliv zeptat. My se jim budeme všechno snažit otevřeně vysvětlit a popsat."

Výzva Petra Měsíce: 

Zdroj: Deník/František Bílek

Petr Měsíc, člen dozorčí rady FK Teplice, je jakýmsi patronem všech teplických hráčů, zároveň jejich kamarádem a velkým fanouškem. Různé výzvy pro ně připravoval po celou sezonu. I on si ale uvědomuje, že v současné době jde do tuhého. Svůj vzkaz adresuje přímo fotbalistům. „Nebudu tentokrát běhat kolem stadionu a ani nebudu péct koláče do kabiny. Apeluji na vaši osobní profesionální hrdost, vztah a lásku k našemu klubu, úctu vůči fanouškům, městu, kraji, vlastníkovi klubu a mládeži, která ve vás vidí své vzory. Ukažte, že patříte ke žlutomodré rodině. Dokažte, že vaše srdce jsou žluto-modrá. Dokažte všem věrným fanouškům, ale i všem kritikům a pochybovačům, že vám není jedno, jakou cestou se nadále náš klub bude ubírat. Když necháte na hřišti srdce, přidáte bojovnost, odvahu, sebevědomí, odhodlání a zarputilost, určitě to zvládnete! Je to nyní jen na vás! Prosím, nezlomte mně a ani všem ostatním věrným fanouškům, srdce. Nepokazte loučení našich legend – Ljevy, Rézy a Edy. Udělejte vše pro to, aby nám Eda mohl vymyslet ještě dvě poslední básničky!"

A co vzkázal herec Marek Taclík a skupina Kabát? „Budeme na stadionu potřebovat všechny fanoušky! Přijeďte z Teplic, z Ústí, Lovosic, Děčína, Mostu! Budu na vás čekat už od čtyř v hledišti!" burcoval fandy Taclík na svém facebookovém profilu. „Držíme palce Teplicím, ať na Stínadlech, kde jsme odehráli úžasný koncerty, zůstane první liga," hlásají Kabáti. 

Vladimír Počta (vlevo) chodí do hlediště Stínadel pravidelně. Na duelu s Pardubicemi se přišel podívat se svým synem.
Legendy se bojí sestupu. „Teď se kope nejen za Teplice, ale i za celý kraj"