Duel v Edenu pro vás bude výzvou, co říkáte?
Pro mě je samozřejmě dobře, se jede hned na Slavii. Se Spartou je to teď nejlepší náš klub. Čekám výborný zápas. Když mě trenér postaví, tak je motivace jistá, když jsem tam působil. Stadion znám dobře, těším se!

Jak na Slavii získat body? Inspirujete se od Pardubic?
Slávisti jsou taky jen lidi, nesmíme se bát. Pardubice nám ukázaly návod. Presovaly, bojovaly. Určitě se ještě podíváme na video, i Slavia má nějaké slabiny. Budeme se je snažit využít.

Jak to vypadá v teplické kabině? Je znát, že se dvakrát prohrálo?
Určitě bychom potřebovali body, abychom se vrátili na vítěznou vlnu. Ale kluci jsou zkušení. Já věřím, že na nás ta zlá série nedolehne.

Když jste vybíral číslo na dres, sáhl jste po neobvyklé čtyřicítce. Proč?
Nemám k tomu číslu vůbec žádný vztah. Čísla, která jsem dříve nosil, jsou obsazená. Tak jsem si řekl, že si vezmu něco jiného, co je volné.

Takže to v Teplicích bude váš restart?
Ano. Beru to tak, že začínám od nuly. Poslední rok a půl nebyl pro mě úplně ideální. Jsem ale odhodlaný a motivovaný se restartovat. Fotbal jsem nezapomněl hrát, jen jsem udělal některé špatné kroky.

Co si slibujete od angažmá na Stínadlech?
Já jsem hlavně moc rád, že to vyšlo. Jsem v Česku už nějaký pátek, proto vím, že Teplice jsou dobrý klub. Je tu spousta dobrých hráčů, krásný stadion, zázemí. Vše je super. Teplice patří kádrem mezi šest sedm nejlepších mužstev u nás. A líbí se mi, že jsou žlutomodré. Ta barevná kombinace se mi líbí, jde ke mně. (úsměv)