„Samozřejmě, že vinou toho nemáme posily jako kluby z horní poloviny tabulky. Navíc dlouhodobě konstatujeme, že oproti ostatním klubům máme nevýhodu v minimální podpoře města. Oprava tribuny je ale pro fungování nezbytně nutná, stejně jako je nezbytně nutná umělá tráva. Od července totiž máme jako jeden z deseti klubů v republice vlastní akademii,“ uvedl na včerejší tiskové konferenci ředitel FK Teplice Petr Hynek.

I tak ale „žluto-modří“ pomýšlejí na poháry. „Chtěli bychom se dostat do první šestičlenné skupiny, která bude hrát o titul, ale budeme spokojeni, i když ve druhé skupině budeme hrát play off o Evropskou ligu. Zároveň je pro nás prioritou domácí pohár, v něm jsme totiž už několik let nepřečkali zimu,“ stanovil Hynek cíle pro ročník 2018/2019.


Teplice přes léto získaly Lutse z Bohemians, Hoška z Karviné a Moulise z Olomouce. Do Příbrami odešel Rezek, v klubu už nepůsobí Haljeta. A útočník Vaněček, který se se skotským Hearts dohodl na smlouvě od ledna? „Má u nás stále platnou smlouvu. Ze Skotska na něj už dorazila nabídka, ale opravdu velmi nízká,“ přiblížil Hynek.

„Máme chuť ještě na dva hráče, které bychom chtěli získat. Je před námi šest týdnů, kdy se smí přestupovat, stát se může vše,“ odpověděl na otázku dalšího posílení týmu trenér Daniel Šmejkal. Ten je spokojen s přípravou. Pochvaluje si, že má k dispozici zdravé hráče. Start ligy ale nestihnou rekonvalescenti Hyčka a Vošahlík, do hry zasáhnou až v průběhu podzimu.

Tepličtí kromě klubové akademie budou mít nově také své vlastní přípravky. „I to byl jeden z požadavků FAČR,“ zmínil Hynek.

„Skláři“ vstoupí do ligy v sobotu v Příbrami, která se po roce opět vrací mezi elitu. „Chceme dobře odstartovat, nebude to ale lehké,“ ví Šmejkal.