První čtvrthodina přinesla fotbal bez zajímavých momentů. Za zmínku stál snad jen centr Kayamby, který brankář Diviš posunul rukou vedle brány. Na druhé straně pálil hodně nepřesně Ljevakovič.

Václav Jemelka (vlevo) v souboji
Olomoucký spasitel Jemelka: Hráli jsme za trenéra i fanoušky. Chceme je zpátky

Ve 21. minutě se k odraženému míči dostal u vlastní šestnáctky, nasadil k sprintu, dokázal i zakončit, jeho pokus byl sražen na roh. O pět minut později se diváci na Srbské dočkali gólu. Hrabina odcentroval a Smola zamířil ranou z voleje přesně – 1:0.

Následoval dokonce oslavený taneček. O pár chvilek později ustál Kayamba souboj s protihráčem, vystřelil a Diviše zachránila tyč. Balon dorážel ve skluzu Kuzmanovič, ke smůle Slezanů jen do gólmana.

SK Sigma Olomouc - Dukla Praha
Sigma se oklepala a konečně slaví. Souboj s poslední Duklou rozhodl Jemelka

Teplice odpověděly dělovkou Vondráška, tu zblokoval hlavou Zapalač. V závěru první půle vybojoval míč Kayamba, vystřelil, jenomže nad.

Opava vstoupila do druhého poločasu aktivně. Před Smolou zachraňoval na poslední chvíli Král. Po hodině hry domácí udeřili podruhé. Kayamba centroval do vápna, Severočeši míč odvrátili přímo na kopačku Jursy a ten střelou po zemi, k tyči dával na 2:0.

Svěřenci trenéra Ivana Kopeckého hru kontrolovali a sebemenší drama nepřipustili.

Fotbalisté Zlína (ve žlutých dresech) hostili před vyprodaným hledištěm Baník Ostrava.
Vítězná série Zlína je u konce. Letnou vyloupil ostravský Baník

SFC Opava – Teplice 2:0 (1:0)

Branky: 26. Smola, 61. Jursa. Rozhodčí: Jílek – Antoníček, Kotalík. ŽK: Zavadil - Jindráček, Vondrášek. Diváci: 986.

Opava: Šrom – Simerský. Schaffartzik, Svozil – Hrabina, Zavadil (80. Řezníček), Jursa, Zapalač – Kuzmanovič (77. Janetzký) – Kayamba, Smola. Trenér: Ivan Kopecký.

Teplice: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Hyčka (46. Jindráček), Ljevakovič, Žitný (74. Trubač), Kučera, Moulis – Vaněček (62. Hora). Trenér: Daniel Šmejkal.