Trenér Kováč sliboval po Jablonci změny v sestavě, a ty přišly. V základu se objevili oproti minulému utkání Zavadil, Hrabina a Dedič. Hned v úvodu měli domácí velkou šanci. Holík dával balon před bránu, Juřena z dobré pozice minul. O pár chvilek později nabil Texl Mondekovi, jehož dělovku vyrazil Grigar na roh.

Fotbalisté Karviné před zahájením zápasu.
Zbrojovka opět padla, Karvinou nastartovala minela Šustra

V páté minutě přišel faul na Juřenu a Opavským se naskytla luxusní stadnardka. Zavadil zatočil balon k tyči, Grigar ho ale vytáhl na roh. O dvě minuty později kopali hosté trestný kop. Moulis našel hlavu Mareše a ten otevřel skóre.

A brzy mohlo být domácím ještě hůře. Večerka ztratil balon, Vukadinovič ukázal domácím zadákům záda, ale brankář Fendrich svůj tým tentokrát podržel.

Opavou očividně inkasovaná branka otřásla. Hodně chybovala a Teplice hrozily. Pět minut před poločasem nahrával Vukadnovič Žitnému, který střílel těsně vedle. Opavští byli v této pasáži marní. Nicméně ve 44. minutě mohli domácí vyrovnat. Juřena šel sám na Grigara, ale pokus o střelu byl sražen k Dedičovi, ten ale trefil slabou ranou hráče před brankovou čárou. Nakonec se ale domácí dočkali. Po autu Didiby střílel Texl, trefil ruku Černého a sudí Orel nařídil penaltu. Tu Žídek s přehledem proměnil – 1:1. Tepličtí se ale zlobili, Černý podle nich rukou nehrál.

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali s Českými Budějovicemi 2:2.
Boleslav ztratila výhru v 90. minutě. Dynamo si odvezlo bod

Do druhého poločasu poslal domácí kouč Pikula s Helešicem a v 54. minutě Opava vedla. Zavadil získal chytře balon, poslal centr na Pikulova záda, míč odrazil k Mondekovi, který si ho potáhl a zkušeně překonal Grigara – 2:1. V 63. minutě udělal chybu Didiba. Moulis nahrával Marešovi, jehož střelu srazil na poslední chvíli na roh Večerka.

V 70. minutě se dostal k odraženému míči Moulis a Fendrich měl plné ruce práce. Skláři si začali vytvářet převahu. Za další záchranou brzdu musel zatahovat Didiba. Osm minut před koncem přišel dlouhý aut Didiby, centr před bránu, kde zakončoval Helešic. Radost domácích měla ale jepičí život. Do akce šel VAR a sudí Orel gól neuznal. Slezané ale vítězství nakonec udrželi.

SFC Opava – Teplice 2:1 (1:1)

Branky:
45. Žídek (penalta), 55. Mondek – 9. Mateš. Rozhodčí: Orel – Kříž, Klupák. ŽK: Žídek, Holík, Pikul – Černý, Grigar, Mareček, Knapík, Trubač. Diváci: 1616.