Oproti sedmi zápasům v řadě, ve kterých jste neprohráli, jste ukázali naprosto rozdílnou tvář. Čím si takový výkon vysvětlujete?
Nedokážu si to vysvětlit. Nemělo to nic společného s naší hrou. Prostě jsme selhali ve všech atributech. Je to smutný. Musíme teď spadnout na prdel. Za to, co jsme předvedli, jsme si zasloužili trest. Každý si musí hrábnout do svého svědomí, co pro to udělal. Protože ten první poločas byl opravdu katastrofa.

Proč ten první poločas byl takový?
Opravdu si to nedokážu vysvětlit. Byli jsme na ten zápas dobře takticky připraveni, ale realita byla úplně jiná, na hřišti jsme nedělali, co jsme měli. Věděli jsme, že budou chodit do brejků, přesto jsme je do nich nechali chodit; věděli jsme, že budou centrovat, přesto jsme je nechali dvakrát odcentrovat před branku ze strany. Ten začátek byl šílený.

Co se pak dělo v kabině o přestávce?
Byla tam obrovská bouřka. Řekli jsme si, že to musíme se ctí odehrát ten druhý poločas, běhat, jezdit, i kdybychom měli na trávníku umřít. Budějovice už hrály to, co potřebovaly, byly vzadu zalezlé, už ani do brejků nechodily. Opticky jsme asi byli víc na balonu, měli jsme i šance. Škoda, že šance Patrika Žitného zkraje druhé půle neskončila brankou, to by se s tím možná ještě něco dalo dělat. Gól jsme bohužel dali pozdě.

Ta bouřka byla slyšet až vedle do kanceláří. Zažil jste někdy něco podobného?
Takhle velkou nezažil. Asi jsem nezažil ani to, že se ve 30. minutě prohrává 0:3. Je ve mě obrovské zklamání a naštvanost.

Výhra vás mohla posunout nahoru. Místo toho padáte na jedenácté místo. Je to komplikace?
Neřekl bych, že komplikace, ale je to škoda. S týmem, který je pod námi, jsme neměli ztratit body. Přinejhorším ho nechat pod námi, ale i bod by byl málo. Nedokážu si vysvětlit, proč to takhle bylo. Dařilo se nám, měli jsme výsledky. Musíme se z toho sebrat. Máme doma ještě dva zápasy, musí tu zůstat šest bodů.