Plzeň na úvod ligy? To je pro Severočechy velmi dobrá zpráva, očekává se velmi dobrá návštěva, Západočeši jsou atraktivní soupeř.  „Plzeň dělá šikovně přestupy, má dobrý kádr. Míša Bílek je s ním spokojený. Myslím, že bude zase velký kandidát na titul," sklání se před Viktorkou trenér Teplic Jiří Jarošík. 

Západočeši získali Mohameda Tijaniho, který hrál na jaře právě v Teplicích; po konci sezony se vrátil ze Stínadel do mateřské Slavie, odkud ho koupili Plzeňští. „Já věděl, že se to rýsuje, byl jsem s ním v kontaktu docela často. Samozřejmě jsme o něj taky stáli. Řešil i nějaké zahraničí a měl laso právě z Plzně, která ho ve finále podepsala. Viktoria udělala nejlepší přestupy v lize!" komentuje kouč sklářů přesun své jarní opory k rivalovi. 

Ve druhém kole čeká žlutomodré derby v Liberci, pak doma hostí Bohemians, jedou do Ostravy, před svými fanoušky přivítají Zlín a úvodní blok duelů nového ročníku zakončí na konci srpna v pražském Edenu, kde je doma Slavia. 

Nový trenér FK Teplice Jiří Jarošík připravuje svůj tým na zápas v Uherském Hradišti
Teplice začínají přípravu, zatím připomínají Titanic. Pryč jsou čtyři opory

Podzimní část bude mít kvůli mistrovství světa v Kataru jen 16 kol a skončí netradičně už v neděli 13. listopadu. Jarní fáze odstartuje o posledním lednovém víkendu. Termínovou listinu už před časem schválilo ligové grémium.

Nezvykle už na konci srpna se odehraje v týdnu vložené kolo. Základní část vyvrcholí 30. kolem 29. dubna. Počtvrté v historii české ligy se bude hrát pětikolová nadstavba, která odstartuje 6. května. Její závěrečné kolo se odehraje 28. května, kdy bude nejpozději znám nový mistr.

Šest nejlepších celků po základní části bude hrát v nadstavbě skupinu o titul, šest nejhorších skupinu o záchranu a čtyři celky čeká prostřední skupina. Přímo sestoupí jen nejhorší tým, 14. a 15. celek bude čekat baráž s druhým a třetím mužstvem druhé ligy.

Program 1. kola: Pardubice - České Budějovice, Hradec Králové - Slavia Praha, Sparta Praha - Liberec, Teplice - Plzeň, Brno - Slovácko, Jablonec - Bohemians Praha 1905, Ostrava - Olomouc, Zlín - Mladá Boleslav.