"Minulý týden, když jsme hráli se Slováckem, tak jsem zpucoval vlastní realizační tým, jak se chovali k rozhodčím. Dnes celý realizák Viktorky zbytečně tlačí na čtvrtého rozhodčího, vystupují tam. Tohle chování nechápu," řekl Jarošík na tiskové konferenci.

Bílkovo chování označil za korektní. "Ten si zachoval dekorum a byl v pohodě. Ale ten zbytek realizáku? Nechápu, proč takhle vyskakují po čtvrtém rozhodčím a co tam tihle lidé vůbec mají co dělat," prohlásil Jarošík.

"Aby si vedoucí (Martin Jedlička) chodil stěžovat a tak dále. Já je přesně neznám, nevím, kdo má jakou funkci. Ale tam ať je trenér a to myslím, že stačí. Úplně zbytečný tlak. Rozhodčí je mladý kluk, dělá i chyby. To se mi nelíbilo," dodal čtyřiačtyřicetiletý trenér.

Kristián Hunka, mládežnický kanonýr z Trnovan
KANONÝR DENÍKU: Trnovanský Ronaldo chce hrát ligu. Ideálně za Teplice

Bílkův asistent Pavel Horváth dostal v nastaveném čase za kritiku rozhodčích žlutou kartu. "Byla tam jedna situace ve druhé půli, kdy se nám zdálo, že na druhé straně byl faul a pak z toho byl trestný kop, po kterém dali břevno. Tohle byl pravděpodobně spouštěč té nervozity," vysvětlil Bílek.

Stejně jako Jarošík byl nespokojený se spoluprací videorozhodčí (VAR) Jany Adámkové s hlavním sudím Markem Radinou, který dnes řídil teprve šestý zápas v nejvyšší soutěži. Po kontrole u monitoru například odpískal pro Plzeň penaltu za faul Mohameda Tijaniho na Jeana-Davida Beauguela a těsně před pauzou vyloučil domácího Milana Havla, kterému před zásahem VAR za podražení Roberta Jukla udělil jen žlutou kartu.

"Myslím, že už je toho příliš. Ty pauzy jsou strašně dlouhé a je rozkouskovaná hra," mínil Bílek. "Ze začátku první půle se zkoumaly tři čtyři momenty. Já jsem pro VAR, ale musí to být daleko rychlejší. Když (hlavní) rozhodčí stojí blízko, musí to posoudit hlavně sám," dodal Jarošík.