Frťala v obou poločasech vsadil na rozestavení se čtyřmi obránci v řadě, což je pro Severočechy hodně netypické. Proč opustili klasickou sázku na trojici stoperů? „Chceme na jaře využívat i jiné rozestavení, než na jaké jsme zvyklí. Proto čtyřku trénujeme a zkoušíme v přípravě," naznačil Ondřej Prášil, Frťalův asistent, že Tepličtí chtějí být ve druhé části sezony v rozestavení variabilnější.

Lodivod „žlutomodrých" znovu protočil dvě jedenáctky. Lépe se ukázala první sestava. V úvodní půli si vytvořila několik šancí, gól ale nevstřelila. „Měli jsme ale dobré tempo," kvitoval Prášil.

Soufiané Dramé (vlevo) v objetí s Janem Knapíkem
Stínadla opouští fotbalista, který mluví sedmi jazyky. Odchází tři cizinci

Po obrátce Teplice během dvou minut inkasovaly dva góly, vinou čehož s Východočechy prohrály. „Byl tam herní výpadek. Pak už se nám nepodařilo výsledek otočit, jen jsme snížili," mrzelo Ondřeje Prášila.

Dobře však ví, že zimní duely k nejsou o výsledkách, ale o vyladění sestavy a formy na mistrovskou část. „Musíme co nejvíc načíst hráče. Sledujeme, jak se chovají na různých postech a jednotlivých situacích," potvrdil Frťalův asistent.

MFK Chrudim - FK Teplice 2:1 (0:0). Branky: 54. Kosek, 56. Jurčenko - 62. Yasser (PK).
Teplice:
1. poločas: Němeček - Beránek, Knapík, Kričfaluši, Labík - Bednár, Mareček, Jukl, Radosta - Fila, Čerepkai.
2. poločas: Mucha - Švanda, Hora, Audinis, Urbanec - Hronek, Trubač, Křišťan, Gning - Yasser, T. Vachoušek.