Když nedávno končilo přestupové okno, možná si fotbalisté Teplic i jejich realizační tým kromě posil do svého mužstva přáli, aby mladoboleslavskému útočníkovi Nikolaji Komličenkovi vyšel přestup do Ruska. Nestalo se tak, kanonýr na české poměry nebývalých rozměrů dál plení tuzemskou ligu. A dnes v podvečer přijede se Středočechy na Stínadla k dohrávce srpnového zápasu 4. kola, který byl odložený kvůli zdlouhavé cestě svěřenců trenéra Josefa Webera z pohárového utkání v Kazachstánu.

„Ve hře není až tak moc platný, ale je silný ve vápně. Střelec je to fantastický. Když si ho pohlídáme, můžeme Boleslav porazit,“ říká před středečním zápasem útočník Teplic Jakub Řezníček, který v sobotu absolvoval v žlutomodrém dresu premiéru.

Ještě naposledy zpátky ke Komličenkovi. Ruský medvěd dal v minulé sezoně rekordních 29 branek, v novém ročníku už má na svém kontě 7 přesných zásahů. Do sítě Teplic se v pěti vzájemných duelech trefil šestkrát.

„Trošku je mi líto, že po tak skvělé minulé sezoně neodešel, ale na druhou stranu jsem rád, že zůstal, protože s ním jsme jiný tým a daří se nám daleko víc,“ říká Komličenkův parťák Muris Mešanović.

V sobotu společně zničili Příbram, doma jí dali šest branek, aniž by sami inkasovali. Mimo svůj stadion ale zatím ze tří pokusů získali jen jeden bod. „Doufám, že už to teď ve středu otočíme,“ chce Mešanović, který má na svém kontě šest branek, zvrátit nepříznivou bilanci.

Skláři jsou ale proti. Poté, co se odlepili z posledního místa, touží po vyšších příčkách. S Mladou Boleslaví sice mají krajně nepříznivou bilanci, fanoušci jistě mají v paměti květnový výprask 0:8. I oni ale chtějí se statistikou zatočit.

„Chceme potvrdit bod z Liberce třemi body. Musíme se pokusit vyhrát, aby byla lepší nálada, a konečně jsme se zvedli,“ pošilhává Řezníček po třech bodech.
Do útoku se po karetním trestu vrací Jakub Mareš. Naopak mimo hru je kvůli dohodě klubů Petr Mareš, zraněný Nazarov a stále ještě distancovaný hlavní trenér Stanislav Hekal.