V průběhu tohoto ligového ročník zaujal ofenzivní záložník FK Teplice Tomáš Kučera nejvíc svým rapem. V projektu Cashanova Bulhar Off Season se coby TK27 prezentoval ostrou skladbou, v níž se vymezil vůči stigmatem korupce pošpiněným funkcionářům Berbrovi a Peltovi. Za svůj počin „Kůča“, který rovněž rapoval o tom, že jeho revírem je prostor kolem středového kruhu, a že kope „rohlíky na hlavu“, dostal od etické komise tučnou pokutu. V sobotu od 17 hodin bude jedním z důležitých hráčů Teplic. Právě od něho se totiž očekává, že zlepší svou hru natolik, aby pozvedl žlutomodrý prapor a pomohl svému týmu k skolení Příbrami. Tepličtí potřebují Středočechy porazit, aby si zajistili záchranu a tím pádem i účast v prostřední skupině, která bude v nadstavbové části FORTUNA:LIGY bojovat o možnost zahrát si kvalifikaci o Evropskou ligu.

Zápas s Příbramí bude hodně důležitý. Máte rád zápasy, ve kterých jde téměř o vše?
Nehrají se každý týden. Bude tam hodně emocí, bude to vypjatější. Mám tyhle zápasy rád, těším se.

Nebude to, že nemáte s podobnými zápasy zkušenosti, vaší nevýhodou?
To si nemyslím. My se dostali sami do problémů třemi porážkami v řadě. Už jsme si mysleli, že jsme v klidu. V sobotu to bude zápas pravdy.

Cítíte se pod tlakem?
Nebude říkat, že ne. Pod tlakem se určitě cítíme. Každý by si měl začít u sebe a brát to s plnou vážností. Pak už to nepůjde napravit.

Tři zápasy v řadě Teplice prohrály. Co se vám nedaří?
Nás trápí útočná fáze. Nemůžeme se dostat do koncovky, hodně se na šance nadřeme, nepadají góly. O ty se starají jeden dva hráči, to není ideální. Je potřeba, aby se i ostatní konečně probudili, abychom hráli jako tým.

Kromě té koncovky vás trápí i předfinální fáze. To je váš revír, to vy kopete rohlíky na hlavu. Cítíte, že i tohle je zapotřebí zlepšit?
Jojo. Nejsme důrazní ve stanrardkách, je to překombinované. Říkáme si to pořád, teď už je to potřeba změnit.

Příbram se zdá být papírově lehčím soupeřem. Ale nebylo by pro vás lepší mít za soupeře někoho z nejlepší trojky, třeba Spartu? Na tyto týmy se umíte skvěle namotivovat.
Já Příbram v této sezoně neviděl. Jsem zvědavý, jak hraje. Trenér říká, že je to teď spíše ze zajištěné obrany., že vepředu mají rychlé kluky na brejky. Těžko si vybírat. Člověk do toho musí jít se vší vážností a pokorou. Je jedno, jestli přijede Sparta, nebo Příbram. At je to kdokoliv, musíme to zvládnout.

Očima trenéra

„Nedáváme góly, je potřeba zvýšit potenci. Na tréninku se na to zaměřujeme. Musíme si pomoct standardkou, zapotřebí je také zlepšit kombinaci ve hře. Pracujeme i na psychice. Když se třikrát prohraje, tak není taková, jako když se třikrát vyhraje. Příbram hraje na brejky, má tam rychlé hráče. My se budeme snažit hledat okénka v její obraně. Venku je to jiná Příbram, než je doma.“
Pavel Drsek, asistent hlavního trenéra FK Teplice