„Oceňuji nadhled činovníků Sparty, kteří to vzali s úsměvem, na rozdíl od reakce funkcionářů FAČR, která mě ani nepřekvapila. Chtějí upevnit respekt a autoritu trestáním mladého hráče za ´klukovinu´ a skandální případy přehlížejí,“ nechal se slyšet předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer. 

Zdroj: Youtube


Kučera má nyní čas na odvolání proti rozhodnutí etické komise. Pokud tak učiní, žlutomodrý klub ho podpoří. "Pokud se náš hráč rozhodne odvolat, může počítat s podporou našich právníku z úrovně vlastníka klubu," tvrdí Šedlbauer. 

Teplický ofenzivní záložník Tomáš Kučera
Teplický Kučera se pustil do Pelty i Berbra. Přišla v pátek na Julisce vendeta?

Celé znění vyjádření předsedy představenstva FK Teplcie Pavla Šedlbauera k případu Kučera

Rozhodnutí etické komise FAČR, týkající se pokuty pro našeho hráče Tomáše Kučeru ve výši 60 000 Kč za text v klipu na Youtube, považuji za naprosto nepřiměřené. Souhlasím sice s tím, že forma textu není vhodná, ale je v žánru rapové hudby běžná. Doporučuji členům komise poslechnout si některé hity tohoto hudebniho směru.

Oceňuji nadhled činovníků pražské Sparty, kteří to vzali s úsměvem, na rozdíl od reakce funkcionářů FAČR, která mě vlastně ani nepřekvapila. Chtějí upevnit respekt a svoji autoritu trestáním mladého hráče za “klukovinu” a skandální případy přehlížejí.

Negativní image vedení českého fotbalu není zaviněna hráči nebo kluby, ale právě nevysvětlenými a netrasparentními kauzami na úrovni FAČR a jejich vlivem na fotbalové prostředí. Pokud se náš hráč rozhodne odvolat, může počítat s podporou našich právníku z úrovně vlastníka klubu.

Ing. Pavel Šedlbauer
Předseda představenstva FK Teplice