„Oceňuji nadhled činovníků Sparty, kteří to vzali s úsměvem, na rozdíl od reakce funkcionářů FAČR, která mě ani nepřekvapila. Chtějí upevnit respekt a autoritu trestáním mladého hráče za ´klukovinu´ a skandální případy přehlížejí,“ nechal se slyšet předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer. Kučera má nyní čas na odvolání proti rozhodnutí etické komise. Pokud tak učiní, žlutomodrý klub ho podpoří. "Pokud se náš hráč rozhodne odvolat, může počítat s podporou našich právníku z úrovně vlastníka klubu," tvrdí Šedlbauer. 

Celé znění vyjádření předsedy představenstva FK Teplcie Pavla Šedlbauera k případu Kučera

Rozhodnutí etické komise FAČR, týkající se pokuty pro našeho hráče Tomáše Kučeru ve výši 60 000 Kč za text v klipu na Youtube, považuji za naprosto nepřiměřené. Souhlasím sice s tím, že forma textu není vhodná, ale je v žánru rapové hudby běžná. Doporučuji členům komise poslechnout si některé hity tohoto hudebniho směru.

Oceňuji nadhled činovníků pražské Sparty, kteří to vzali s úsměvem, na rozdíl od reakce funkcionářů FAČR, která mě vlastně ani nepřekvapila. Chtějí upevnit respekt a svoji autoritu trestáním mladého hráče za “klukovinu” a skandální případy přehlížejí.

Negativní image vedení českého fotbalu není zaviněna hráči nebo kluby, ale právě nevysvětlenými a netrasparentními kauzami na úrovni FAČR a jejich vlivem na fotbalové prostředí. Pokud se náš hráč rozhodne odvolat, může počítat s podporou našich právníku z úrovně vlastníka klubu.

Ing. Pavel Šedlbauer
Předseda představenstva FK Teplice