„Protože každý člen Výkonného výboru by měl přijmout za tuto situaci osobní zodpovědnost. Je totiž naprosto nedůležité, zda jednotliví členové situaci pouze mlčky přihlíželi nebo se na ní někteří dokonce aktivně podíleli,“ prohlásil Šedlbauer.

Šedlbaer reagoval na pondělní prohlášení předsedy FAČR Martina Malíka.

„V posledních dnech jsme všichni zaznamenali nesmírně vážnou situaci, ve které se český fotbal nachází. Dnes již bývalý místopředseda Fotbalové asociace České republiky Roman Berbr se momentálně nachází ve vazební věznici a je podezřelý z praktik, které by neměly nikdy být s českým fotbalem vůbec spojovány. K celé problematice a k tomu, co by mělo nyní následovat, jsem se vyjádřil již v několika rozhovorem pro média, ale musím se nyní také zastavit u pondělního vyjádření předsedy FAČR pana Martina Malíka," pokračoval teplický funkcionář.

Jednoznačný ofsajd Vyšehradu (v zeleném) při jediné brance zápasu Litoměřicko-Vyšehrad v rámci 14. kola ČFL 2018/2019. David Čapek (10) je během střely Drobílka (7) jasně v ofsajdu.
Dva roky od zářezu Litoměřicka proti Rogozově Vyšehradu

Martin Malík ve svém dlouhém projevu přednesl také tuto pasáž: „… My všichni, kdo v českém fotbale nyní působíme, jsme dopustili tuto situaci. Někdo chybou, někdo proto, že díky pohodlnosti či snaze „nepálit“ si vlastní prsty jen přihlížel, jiný proto, že neměl dostatek vlastní síly. Ve výsledku jsme ale my všichni vinni…“ S tím Šedlbauer zásadně nesouhlasí.

Nesouhlas z Teplic

"Tato pasáž mne a také náš klub nesmírně uráží, protože jsme na tyto praktiky upozorňovali již velmi dlouhou dobu a vedení FAČR se nikterak nesnažilo s nimi cokoliv udělat. Naopak se před problémy dlouho strkala pouze pomyslná hlava do písku. Věřím, že v českém fotbale je více slušných lidí, které muselo toto vyjádření urazit, proto věřím, že i tito slušní lidé se ozvou, protože za vzniklou situaci určitě nejsme vinni všichni! Další vyjádření, nad kterým se musím pozastavit, je jedna z odpovědí, která z úst předsedy asociace zazněla po samotném projevu. Dle ní totiž paní Dagmar Damková, manželka Romana Berbra, o tomto dění nevěděla, protože je 70 % času v zahraničí. Otázkou první je, proč tedy člověk, který je 70% času v zahraničí, je předsedou Řídící komise pro Čechy. Otázkou druhou pak, jak by bylo možné, že by o těchto aktivitách svého manžela nevěděla,“ uvedl v prohlášení Šedlbauer.

Rudolf Řepka
Zatčení Berbra? Bývalého generálního sekretáře Řepku zajímají spíš volby

„Na základě vzniklé situace, kterou můžeme takřka v přímém přenosu sledovat od pátečního poledne, ale i na základě včerejšího vyjádření předsedy FAČR, vyzývám tímto Výkonný výbor k rezignaci na své funkce, protože každý člen Výkonného výboru by měl přijmout za tuto situaci osobní zodpovědnost. Je totiž naprosto nedůležité, zda jednotliví členové situaci pouze mlčky přihlíželi nebo se na ní někteří dokonce aktivně podíleli, popřípadě ji podporovali. Výsledkem by tak jako tak měla být rezignace. Věřím, že se ke mně v tomto apelu přidají také další slušní lidé, kteří stejně jako náš klub na toto dění upozorňovali dlouhodobě a osud českého fotbalu jim není lhostejný,“ dodal šéf teplického klubu.