Fotbalový klub v Teplicích se jako první vymezil vůči nedávným vyjádřením šéfa Fotbalové asociace ČR Martina Malíka, podle něhož prvoligové kluby zaměstnávají lidi na ovlivňování rozhodčích.

"Za FK Teplice se proti tomuto nařčení zcela kategoricky ohrazuji, a žádám Vás, abyste svá slova doložil konkrétními fakty!" napsal ředitel teplického klubu Petr Hynek v úterním otevřeném dopise.

Předseda Fotbalové asociace ČR Martin Malík.
Šéf českého fotbalu Malík promluvil o rozhodčích. Co vnímá jako zvrácené?

Teplicím s Malíkova slova vůbec nelíbí. „Od Vás, od předsedy FAČR, bych především očekával, že se budete konkrétními kroky snažit pověst českého fotbalu vylepšit, včetně práce všech komisí. Bohužel, podobná obecná obvinění vedou jednak k pravému opaku, ale především jsou urážkou všech, kteří se fotbal snaží dělat férovým způsobem,“ vyčítá Malíkovi teplický šéf Hynek.

FK Teplice se dlouhodobě vymezuje proti některým praktikám FAČR už od dob někdejšího šéfa Františka Hrdličky, který zemřel před pěti lety. Výhrady proti fungování asociace a zejména proti místopředsedovi Romanu Berbrovi má i ředitel představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer.

Severočeši sami tvrdí, že za své otevřené názory nejsou na Strahově příliš v oblibě. Poukazují například na údajně tendenční rozhodování sudího Ondřeje Ginzela na podzim minulého roku v utkání Dukla Praha – FK Teplice, kde hosté prohráli. Stalo se tak pár dnů poté, co se na veřejnost dostala píseň středopolaře Teplic Tomáše Kučery, který se v textu songu pustil do Berbra i Miroslava Pelty, Malíkova předchůdce, kterého nyní policie stíhá v kauze dotačních podvodů. Kučery se následně v klubovém prohlášení zastal Pavel Šedlbauer.

Teplický ofenzivní záložník Tomáš Kučera
Teplický Kučera se pustil do Pelty i Berbra. Přišla v pátek na Julisce vendeta?

Není bez zajímavosti, že tento pátek hrají Teplice televizní utkání 5. kola FORTUNA:LIGY ve Zlíně a zápas bude pískat rozhodčí Ginzel.