Skláři se vinou nezdarů namočili do boje o záchranu, vysněná skupina o Evropu se v současné chvíli zdát být sci-fi, Severočeši na ni ztrácejí osm bodů.

„Nemusí to dopadnout dobře, jsme špatní,“ uvědomuje si brankář Tomáš Grigar, že současné produkce Teplic může skončit baráží. Na čtrnáctou příčku má jeho tým po neděli náskok pouhých čtyř bodů. „Šílenost! Udělali jsme si velký problém. V dalších zápasech nás čeká spousta práce,“ ví i stoper Pavel Čmovš.

Obě prohry, doma s Olomoucí i v Karviné, se zrodily už v první půli. Na Stínadlech a v Karviné jakoby se hrál stejný film. Pokaždé Tepličtí nezvládli úvod zápasu, neodkázali se srovnat s agresivitou soupeře. „Chtěli jsme využívat meziprostorů, vůbec jsme se ale nemohli dostat do hry. Ztráceli jsme míče, Karviná hru rychle otáčela, byla agresivní. Po druhém gólu se nám hra úplně rozhodila,“ nechápal v neděli Čmovš.

Oba fotbalisté dokáži pojmenovat, proč jsou se svými spoluhráči na hřišti jako namalování. „Jsme teď špatní vzadu, vepředu, celé mužstvo je špatné. Nehrajeme týmově, nebojujeme. Je to málo,“ tvrdí Grigar. „Děláme chyby vzadu, na tom musíme zapracovat. Nedáváme góly, způsob zakončení je také žalostný. Není to tedy jen o obraně. Musíme se semknout a něco s tím udělat!“ velí Čmovš.

S jeho tvrzením souhlasí i kouč Stanislav Hejkal. „Zárodky gólů byly veprostřed hřiště. Chtěli jsme to hrát fotbalově. Dostáváme góly z přetažených centrů, z vrácení míčů. Střední záložníci se nezatahují, nehrajeme pak ve vápně osobní obranu. Ten prostor je tam nekrytý.“
Za týden čeká na žlutomodré duel s Libercem, budou se v něm ale muset obejít bez Jakuba Mareše a Lukáše Marečka. „Dvě žluté Marečka ještě chápu, ale osmou žlutou pro Mareše? Dostal ji hned při první příležitosti. Zavání to nějakým projektem,“ zlobil se rozladěný Hejkal.