Není náhoda, že zamířil právě na Stínadla. Tepličtí mají se Slavií v poslední době dobré vztahy, v Edenu se evidentně líbí práce kouče Zdenka Frťaly. Na severu Čech už hostují Hronek a Fila, navíc je těsně před dokončením přestup Chaloupka. Uznávaného kouče velebí i Labík. „Pan trenér mě osobně sledoval na reprezentačním srazu, tím mě překvapil. Plus rozhodlo, že hledají levonohého obránce. Umím hrát i na pravém beku a ve středu hřiště."

Známého hokejového komentátora určitě není potřeba představovat...
KVÍZ: Záruba, Polák, Bosák a další. Poznáte legendární televizní sporťáky?

Uprostřed fotbalového pole rejdil ve Vlašimi. Hrál na pozici šestky, tedy defenzivní štít. Ale dobrý byl i směrem dopředu. „Konečně jsem měl i kanadské body, prolomil jsem to, přišly góly po střelách z dálky i asistence,“ září oči mladému jinochovi.

Teplicím by chtěl pomoct v defenzivě i ofenzivě. „Pod panem trenérem Frťalou je defenziva výborná, chtěl bych se do ní zapojit. A doufám, že Teplicím přinesu i něco do ofenzivního fotbalu, nějaká čísla, tedy góly a asistence."

Štěpán Vachoušek
Teplice se Slavií finalizují přestup Chaloupka. Probírali se i Knapík se Žitným

Se Slavií Labík trénoval v době evropských pohárů, kdy si někteří hráči potřebovali odpočinout. Mluvil i s trenérem „sešívaných" Jindřichem Trpišovským. „Říkal mi, ať se mi v novém angažmá daří. Přál mi hodně štěstí, ať prý zlepším svou defenzivu a udělám další krok směrem nahoru. Konkurence je ve Slavii obrovská, jde o top klub, je hodně těžké se tam chytit. Jsem rád, že jsem dostal šanci v Teplicích, snad se tu budu vyvíjet co nejlíp. Sen je získat pevné místo v sestavě."

Na Stínadlech může Adam Labík hostovat až rok a půl. Oblékat by měl dres s číslem 2, který měl v Třeboradicích, kde s fotbalem začínal. „Jsem rád, že je to hostování tak dlouhé. Budu mít čas se zabydlet, poznat to tu. Nemusím se obávat o budoucnost, měnit často kluby."