„Marešovo vyloučení nám vzalo jednu z variant do pátečního zápasu. Na druhou stranu nám to otevřelo další možná okénka. Něco změnit chceme. Netýká se to jen sestavy, ale možná i rozestavení. Uvidíme, pobavíme se o tom a pak se rozhodneme,“ řekl asistent trenéra Pavel Drsek.

Hlavní kouč Stanislav Hejkal po domácím debaklu se Slavií kritizoval především oba stopery a střední záložníky. „Od nich jsem opravdu čekal víc. A vzadu se nám chybí opakují. Můžeme nasadit Čmovše, Ljevakoviče nebo Hasila,“ nastínil alternativy Hejkal. Zároveň vyloučil, že by teplický klub po nevýrazném startu sháněl už sedmou letní posilu.

Teplická parta má přímo morbidní los. Po Příbrami, Slavii a Baníku Ostrava ji totiž čeká Mladá Boleslav a pak Plzeň. „Chceme Slavii odčinit a urvat ve Vítkovicích tři body. Musíme bojovat, na hřišti hrát jako tým, čili jeden za druhého,“ hledal na klubovém webu recept na úspěch teplický středopolař Patrik Žitný.

Jeden bod ze dvou zápasů samozřejmě není ideální. „Nálada by mohla být lepší. I když jsme hráli se Slavií, tak jsme si to představovali trošku jinak. Mysleli jsme si, že bychom mohli daleko více zlobit Pražany. Proto bychom chtěli vše odčinit v Ostravě,“ potvrdil Drsek.

Baník v pondělní dohrávce udolal Karvinou 2:1 „Myslím, že Karviná nehrála vůbec špatně. Po 15., 20. minutě se začala prosazovat. Baník je zkušený mančaft, dokázal si výsledek pohlídat,“ hodnotil teplický asistent.

„Pro nás to jsou obrovsky důležité body, kterými jsme vyrovnali ztrátu s Libercem. Říkal jsem hráčům, že v Karviné nás bude zápas bolet, a také že bolel. Většina z nás do té války šla a většina ji také ve zdraví přežila. Až na tu červenou kartu pro Filla v závěru je to OK, fotbal nám dneska dal. Dokázali jsme vsítit dva góly, to je pozitivní,“ řekl k vítězství trenér Ostravy Bohumil Páník.

Bývalá teplická opora Martin Fillo tak stejně jako Jakub Mareš nenastoupí…

PO šlágru se SLAVIÍ se koná MEMORIÁL.
Po nedělním ligovém šlágru s pražskou Slavií (1:5), na který přišlo více než třináct tisíc diváků se dnes a zítra  v areálu stadionu Na Stínadlech a také na hřišti v nedalekém Dubí – Pozorce. uskuteční už 4.ročník mezinárodního turnaje „Memoriál Františka Hrdličky“. Je určen pro starší dorostence věkové kategorie U19 a koná se pod záštitou Hejtmana Ústeckého kraje pana Oldřicha Bubeníčka a za pořadatelství Fotbalového klubu Teplice.