„Ano, jde o roční hostování s následnou opcí. Věřím, že se Pavel prosadí a naváže na svá poslední angažmá, kde ukazoval, že umí dávat góly. Za poslední tři sezóny dal v 57 zápasech 31 branek,“ připomněl sportovní ředitel FK Teplice Štěpán Vachoušek.

Vyhnal je odchovancem pražské Slavie, ale poslední rok a půl nastupoval za Fastav Zlín jehož je hráčem. Před angažmá na Moravě byl jedním z nejlepší střelců druhé nejvyšší soutěže. „Jde typologicky o útočníka, kterého jsme neměli, je to dobrý hlavičkář a dobrý hráč zády k bráně. Doufám, že nám pomůže zvětšit ofenzivní sílu a budeme dávat více branek,“uvedl trenér Stanislav Hejkal.

Třebaže tím zřejmě padl údajně zvažovaný příchod o pět let mladšího Lukáše Juliše z pražské Sparty, nemusí se v kádru žluto-modrých jednat o poslední změnu. Nyní se ladí a v příštím týdnu by mohl být dotažen příchod šestého nováčka záložníka Petra Mareše z mladoboleslavského klubu.

Univerzální 28letý středopolař umí zahrát uprostřed i na kraji a nakoukl i do reprezentace. Během podzimu laboroval se zraněním a během jara se do hry moc nedostal.

Teplice už v létě přivedly útočníka Jakuba Mareše, stopera Jevgenije Nazarova, levého obránce Manela Roya a krajního univerzála Igora Paradina. Navíc se jim z hostování v nižích soutěží vrátili nažhavení mladíci Němeček, Kodeš, Hasil nebo Šup.