V minulé sezoně si Teplice užily penalt až přespříliš. Celkem jim musely čelit desetkrát! „Bylo to vůbec nejvíc v jedné sezoně," nechává nahlédnout do svých archivů historik FK Teplice Pavel Nohál. Druhý nejvyšší počet pokutových kopů nařízených proti Severočechům se váže k sezoně 2015/2016, bylo jich tehdy o jednu méně. „A naopak v ročníku 2002/2003 nenařídili sudí proti Teplickým ani jednu penaltu, stejně tomu tak bylo v sezoně 1967/1968," říká Nohál. V právě probíhajícím ročníku se ze značky 11 metrů vzdálené od branky proti mužstvu ze Stínadel kopalo šestkrát.

Není bez zajímavosti, že nejčastěji proti Teplicím zahrávala pokutový kop Slavia, bylo to celkem osmnáctkrát. O dvě penalty méně kopal Baník Ostrava, čtrnáctkrát měla možnost exekuce obávané standardní situace Sparta. „Nikdy ji nakopal Zlín!" hlásí Pavel Nohál, který si ve statistikách libuje. 

Není proto pro něj problémem přesně doložit, kolikrát už soupeři „žlutomodrých" selhali. „V Liberci to bylo popadesáté v lize, kdy teplický gólman penaltu chytil nebo ji střelci soupeře jiným způsobem zahodili." 

Jednou z nejzajímavějších statistik je pak přehled teplických brankářů, kteří se postavili tváří střelcům penalt. Vévodí mu Tomáš Grigar, a to nejen v počtu pokutových kopů, kterým musel čelit, ale také v počtu penalt, které chytil! První údaj je na čísle 39, druhý vykazuje 10 úspěšných zákroků. Úspěšnost 25,6 % chycených „desítek" ale není nejvyšší. „Stoprocentní bilanci má Radim Vlasák, proti němu se ale penalta kopala jen jednou. Z brankářů, kteří se pokusili alespoň pětkrát být úspěšní, je nejlepší Václav Kameník, který má 60 procent, 57,1 procenty se může pochlubit Vladimír Počta. Celkově mají tepličtí brankáři úspěšnost při penaltách necelých 30 procent," líčí Nohál. 

A ještě přidává dvě perličky.

Tou první jsou brankáři, kteří v jednom ligovém duelu chytili dvě penalty. „Dokázali to pouze dva - v roce 1948 při utkání s ATK Praha Vlastimil Havlíček a v sezoně 2001/2002 na Spartě bývalý sparťan Tomáš Poštulka." 

Na závěr pak statistika chycených penalt gólmany předchůdce FK Teplice, kterým byl Teplitzer FK 1903: „Vyniká v ní Ehrenfied Patzl. V letech 1933 - 1936 se proti němu v nejvyšší soutěži zahrávalo 16 pokutových kopů, pět z nich chytil. Jeho úspěšnost je 31,2 procent."