Dvacetiletý Chaloupek podzim dohrál se zaťatými zuby, sužovalo ho totiž zranění, které vyžadovalo v zimní pauze operaci. „Do přípravy se naplno zapojí asi až v únoru. Komplikace to ale není," informoval novináře kouč Zdenko Frťala. „To, že závěrečné podzimní zápasy odehrál, jsou důkazem, jaký je srdcař. On je typ, kterému se hlava nezamotá," dodal.

Známého hokejového komentátora určitě není potřeba představovat...
KVÍZ: Záruba, Polák, Bosák a další. Poznáte legendární televizní sporťáky?

Kromě Chaloupka bude „sklářům" na začátku zimní přípravy chybět i zraněný Bílek, jinak je prý celý kádr zdravotně v pořádku. „A Vindheim, který u nás hostuje ze Sparty, je v rehabilitačním procesu Pražanů," upřesnil mluvčí Teplic Martin Kovařík.

Nový brankář Teplic Richard Ludha
Nová brankářská posila ze Slovenska: Chci Grigarovi šlapat na paty

Žlutomodrý dres na jaře oblékne Albert Labík, který přichází na hostování ze Slavie, nové angažmá si vyzkouší brankář Podbrezové Richard Ludha. „Sledovali jsme ho už delší dobu. Na to, že je mladý, tak už má dost zkušeností. Věříme, že zvýší konkurenci na brankářském postu," komentoval Frťala angažování nové brankářské akvizice.

Kniha o Přemyslu Bičovském
Neznámé fotky, ale málo drbů. Knihu o legendě Teplic napsal fanoušek Bohemky

Desátý tým tabulky zkusí na testech sedmnáctiletého hráče Audinse (Litva), z hostování se vrací Švanda a Čerepkai. Spekulovalo se i o návratu Patrika Žitného z Mladé Boleslavi, klub ale tuto domněnku nepotvrdil.

„Chceme mít kádr co nejdříve hotový. Je možné, že ještě někdo přijde, ale odcházet by neměl nikdo. Ani Knapík, o kterém se mluvilo. Jedině snad, že by přišla nadstandardní nabídka," připustil Vachoušek.