Skláři pět zápasů v lize za sebou neprohráli, v úterý si výhrou nad Třincem zajistili postup do osmifinále MOL Cupu, v němž jim bude soupeřem Liberec. „Po posledních zápasech můžeme být psychicky nahoře. Předchozí ligové zápasy se nám povedly herně, v poháru jsme splnili povinnost, jak se říká, ale nesmíme přestat tancovat. To je jediný klíč k tomu, abychom udrželi bodovou formu a i zvedající se herní formu,“ říká před zápasem v Opavě pravý bek FK Teplice Tomáš Vondrášek.

Přestože Slezané devět zápasů v řadě nezvítězili, nebudou pro Severočechy snadným soustem. „Všichni tabulku sledujeme a víme, že je Opava předposlední. Ale my u dna také před časem byli. Liga je vyrovnaná, to neříkám nic nového. Stačí pár zápasů vyhrát a jste jinde. Sami hráči Opavy ví, že jsou tam, kde být nechtějí. Udělají vše proto, aby dole nebyli. My se je ale budeme naopak snažit dole přišpendlit,“ přidává Vondrášek své předzápasové pocity.

Teplicím bude chybět několik hráčů. Mimo hru jsou Nazarov, Jeřábek nebo Ljevaković, další hráči v týdnu doléčovali drobnější šrámy. Opavě se na hřiště vrací Zavadil, její klíčový muž. „Díky němu má vynikající standarky. Skvělé má také fanoušky, kulisa bude bouřlivé,“ upozorňuje Pavel Drsek, asistent hlavního kouče Stanislava Hejkala.