„Nebývá to obvyklé, že by se hrálo s jedním týmem, navíc dvakrát doma, uvidíme, co to přinese,“ řekl před zápasem teplický záložník Robert Jukl.

„Bude to zvláštní dvojzápas. Budeme hrát dvakrát doma, ale je to pro nás šance posunout se dál v poháru a budeme ji chtít využít,“ řekl teplický trenér Radim Kučera: „Na Spartě jsme měli problémy, na střídání byla cela defenziva. Smažili jsme se chyby rozebrat a teď se musíme soustředit na ty dva zápasy s Boleslaví.“

Do branky už bude mít k dispozici Čtvrtečku a středopolaře Fortelného, kteří na Letné jaké kmenoví hráči soupeře hrát nemohli. Nyní jsou připraveni.

„Proč bychom se nepoprali o pohárovou trofej? Po nepříliš vydařené sezoně by to byla příjemná třešnička,“ podotkl pro agenturu ČTK mladoboleslavský trenér Karel Jarolím.

Předloni Tepličtí ve vzájemném duelu utrpěli doma rekordní debakl 0:8, naposledy ale soupeře v prosinci na jeho půdě porazili 2:0.

Skláři na cestě mezi nejlepší osmičku ve druhém kole postoupil bez boje přes Benešov, následně zvítězil v Chlumci nad Cidlinou 3:1 a v osmifinále doma porazil Brno 2:0. V nejvyšší soutěži existenční potíže, v jarní části sezony porazili pouze Opavu. Boleslav má v lize ještě o dva body méně…

Přes zranění a absence hráčů je však i pohár pro oba soky zajímavý. Teplice ho ovládly naposledy před dvanácti lety, kdy ve finále porazily Slovácko.