Celý týden tak Tepličtí byli v klidu, logistické problémy s případným rozdělováním fotbalistů neřešili. „Trénovali jsme klasicky v kompletním počtu celého kádru áčka. A tak to bude i nadále,“ potvrzuje Kovařík.

„Sklářům“ se dostalo potvrzení i od Ligové fotbalové asociace. Po jednáních s Národní sportovní agenturou a Ministerstvem zdravotnictví ve středu Ligová fotbalová asociace informovala členské kluby o právním výkladu Krizového opatření Vlády ČR z pondělí 12. října, na základě kterého je možné tréninkové jednotky absolvovat bez omezení počtu osob s ohledem k tomu, že se pro hráče i členy realizačních týmů jedná o jejich hlavní výdělečnou činnost.

„Samozřejmě, že dodržujeme nařízení, která zakazují využívat vnitřní prostory. Takže hráči sice trénují v okolí stadionu, ale nechodí do kabiny, do sprch, na masérnu a tak dále. Opravdu se sejdou až na samotném tréninku,“ líčí Martin Kovařík. I tento problém chce LFA projednat s Ministerstvem zdravotnictví.

A kdy se znovu rozběhnout mistrovské soutěže? Oficiálně platí, že organizovaný sport má stopku do 3. listopadu. LFA chce ale jednat s předsedou vlády Andrejem Babišem a ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou o dřívějším startu.

Teplice se měly po reprezentační pauze utkat doma s Libercem, poté je čekal výjezd do vršovického Ďolíčku, kde se jim měli postavit Bohemians.

Po šesti kolech patří „žlutomodrým“ v ligové tabulce dvanáctá příčka. Dvakrát vyhráli, čtyřikrát padli. Mají pasivní skóre 8:13.