„Liberec hraje podobně jako my, má kluky, kteří běhají nahoru a dolů, vysoko napadají. Na Spartě navíc měl i dobré stanradky. Věřím, že trenéři na Slovan něco vymyslí, ale myslím si, že by to mohl být dobrý zápas. Asi na něj bude platit to, co na Plzeň, prostě musíme hrát rychlý a běhavý fotbal, mohl by platit na každého,” přemítá záložník Teplic Jakub Urbanec, jenž prý za dva góly do sítě Západočechů měl v neděli za odměnu sváteční oběd.

Jeho slova potvrzuje Tomáš Hunal, který je na Stínadlech asistentem Jiřího Jarošíka. „Náročný styl fotbalu nebude vonět nikomu. Nesmíme nechat ani Slovan rozehrávat, má šikovné hráče.” Podle Hunala se potkají týmy, které v létě svůj kádr obměnily, je proto dopředu těžké odhadovat, v jaké sestavě nastoupí. „V přípravě jsme to dost točili, Slovan taky. Bude to zajímavé utkání,” predikuje před severočeským derby, které u Nisy začíná v 16 hodin.

V Liberci panuje po prvním kole pochopitelně spokojenost, jeho hráči se ale snaží držet nohama na zemi. Proto Christian Frýdek, který dal na Letné jednu ze dvou branek Slovanu, odmítá označit bílo-modré za černého koně soutěže. „Nechci zde říkat nějaká očekávání. Momentálně chceme jít utkáni od utkání. A víme, že když teď doma nezvládneme Teplice, tak je výhra na Spartě víceméně k ničemu.”

Hunal: Kdo koho přeběhá, vyhraje
„Fotbal se za poslední roky šoupnul jinam, je hlavně o běhání. Tvrdím, že kdo koho přeběhá, ten většinou vyhraje. Naše liga je fyzicky hodně náročná, je někdy až atletická. Na druhou stranu se vytrácí fotbalovost. Pro zahraniční hráče je těžké se v naší lize adaptovat, přizpůsobit se fyzickému stylu fotbalu. Dřív zapadli dříve, dnes na to zapadnutí, aklimatizaci mnohdy ani nedostanou dostatek času. Ale je vidět, že technickou složku mají často zvládnout daleko lépe než naši hráči."