To minulé skončilo pro fotbalisty Teplic fiaskem, v nadstavbě dostali doma osm gólů od Mladé Boleslavi. Na Stínadlech se mluvilo o zatuchlé kabině, o nutnosti její obměny. To se v první polovině nové sezoně stalo, žlutomodří prošli „faceliftingem“, díky kterému nabyli především na charakteru. Nyní trenér Stanislav Hejkal chce po týmu i herní posun. „Chceme hrát víc kombinačně, být více silnější na míči. Trošku jsme změnili systém, uzpůsobili jsme ho hráčům, které máme, i nově příchozí posile Lukáši Marečkovi. V přípravě jsem byl místy spokojený, teď to musíme přenést do mistrovských zápasů,“ ví moc dobře lodivod Sklářů. 

K dobrému jaru podle svých slov potřebuje hned několik faktorů: „Mít zdravý tým, dobrý rozjezd a trochu štěstí.“

První faktor Hejkalovi komplikují bolístky Kučery, Vyhnala a Řezníčka, ke kterým došlo vinou tréninku na umělé trávě. Hejkal proto v tomto týdnu přivítal možnost trénovat s týmem na přírodní trávě v Blšanech. „Umělá tráva je jiný sport,“ má na neoblíbený povrch Hejkal svůj názor.

Svým svěřencům věří, z kádru cítí to, co před rokem ne. „Podle mě má ten tým sílu a charakter. Hráči, kteří byli přípravě, udělali v přípravě maximum, aby hráli v základní sestavě. Už to není tak, že můžu postavit jen 15 hráčů. Teď jich mám 20, všichni můžou hrát základ. Moc si přeji, abychom tu sílu kabiny na hřišti potvrdili.“

V zimě Skláři posílili kvalitou, ne kvantitou. Přišel středopolař Lukáš Mareček, jehož si Hejkal vyhlédl už zkraje podzimu. „Lukáš byl mojí vysněnou posilou, pracovalo se na tom dlouho. Jsem moc rád, jak se sžil s týmem, ve výkonech celého týmu to je znát,“ pochvaluje si.

Hejkalův optimismus sdílí i vedení klubu. Předseda představenstva Pavel Šedlbauer neskrývá, že se i v útrobách stadionu za rok leccos změnilo. „Vidím velký posun ve výborné spolupráci mezi trenérem, sportovním ředitelem a vedením klubu. Jejich komunikace a spolupráce se přenáší i na samotný tým. Proto věřím, že půjdeme nahoru. Cílem je být po základní části do desátého místa. A pak dopadnout lépe než před rokem.“

Teplice porazily v Blšanech Žižkov 2:1
FOTO: Teplice v Blšanech porazily Žižkov 2:1, Hejkal byl spokojený s hodinu hry