„Žlutomodří“ na jaře vyhráli z pěti zápasů jen jeden. Není proto divu, že pohled na tabulku pro ně není lichotivý; Teplice jsou sice stále na příčce, která by jim zaručila účast v boji o Evropu, na čtrnáctou pozici, ze které se jde do baráže, ale mají jen čtyřbodový náskok! „Vidíme, že se spodek na nás dotahuje, na druhou stranu to nahoru také není daleko. Chceme se posunout výš. Důležité zápasy s týmy okolo nás nás sice čekají, ale i proti Plzni chceme bodovat,“ neodsouvá obránce Tomáš Vondrášek náročný duel na druhou kolej. Nepříliš dobré tabulkové postavení totiž velí „sklářům“ bodovat i s celky z horních pater.

Do karet ale svěřencům trenéra Stanislava Hejkala příliš nehraje zdravotní stav některých hráčů a především karetní tresty. Po jednozápasovém distancu se na plac vrací Jakub Hora, kapitán Admir Ljevaković si ale musí ještě jeden duel „odsedět“, navíc se v Jablonci „vyžlutil“ i středopolař Tomáš Kučera. „Kůča je pro nás důležitý, ale chceme hrát pořád stejně,“ nepřipouští asistent hlavního kouče Pavel Drsek ústup od snahy o kombinační fotbal. Komplikací je i pravděpodobná absence Jana Kroba, který chyběl už v Jablonci. K dispozici už ale bude Daniel Trubač.

„Doufám, že budeme hrát pěkný fotbal a hlavně, že to bude fotbal účelný. Víme, že Plzeň bude po nářezu od Sparty v pozoru, bude chtít u nás za každou cenu bodovat. My ale hrajeme doma, takže chceme také body,“ vyhlíží Drsek páteční šlágr.

To, že Viktorka není v pohodě, si Tepličtí nechtějí připouštět. „Že bychom měli v hlavě, že je teď nějaká slabší, když vysoko prohrála? To určitě nehrozí. Musíme být pořád ve střehu, ona nás může potrestat v jakékoliv minutě, když nebudeme stoprocentně připraveni. Dobře víme z minulosti, že i když se Plzni nedaří, umí uhrát body vůlí. Víme, co od ní můžeme čekat,“ zdůrazňuje Vondrášek.

Teplice na Stínadlech Viktorku v lize neporazily téměř šest let, naposledy tomu tak bylo na podzim 2013 před 16 tisíci nadšenými fanoušky. „Vzpomínám si na ten zápas, ale už je to dávno. Vůbec by nebylo špatné si to znovu připomenout,“ říká Vondrášek.

Na Stínadlech žhavý zápas Teplice – Plzeň začíná v 18 hodin, přímým přenosem ho vysílá ČT Sport. Vedení FK Teplice na utkání posiluje pořadatelskou službu, která bude hlídat týden starým incidentem na Spartě nechvalně proslulé fanoušky Plzně. „Máme ale zprávy, že k nám do Teplic přijede tak stovka. Navíc tu zápas s Plzní bývaly vždy bezproblémové. Přesto jsme ale ostražití,“ hlásí ředitel marketingu a komunikace FK Teplice Martin Kovařík.