V lázeňském městě chtějí hráči domácího celku konečně bodovat, vždyť po třech kolech jsou s prázdným bodovým kontem poslední. „Cítíme, že už musíme zabrat. Jedeme pak dvakrát ven, bude to hodně náročné. Jablonec má díky evropským pohárům náročný program, zkusíme toho využít,“ říká teplický záložník David Černý.

V týdnu probíhaly v útrobách Stínadel pohovory se zkušenými hráči, vedení se nelíbil především poslední duel ve Zlíně, který tým Radima Kučery prohrál 0:3. Představenstvo FK Teplice vyjádřilo veřejně svou hrubou nespokojenost, aktuální situaci prý vnímá jako vážnou. Zatím ale žádné změny nepřijdou, podle zákulisních informací by k nim mohlo dojít o reprezentační přestávce.

„Žlutomodrým" pomůže host ze Sparty Jan Fortelný, který už na Stínadlech v minulé sezoně hrál. Do duelu s Jabloncem ale ještě nezasáhne. 

Jablonečtí ve středu hráli v Glasgow s Celtikem, na odpočinek budou mít o poznání méně času než Teplice. „Těmito zápasy hráči rostou a získávají mezinárodní zkušenosti, takové zápasy jdou do světa a hráči se můžou zviditelnit. Celtic byl silný soupeř. Jsem zklamaný, že jsme tu nevstřelili žádnou branku. Vypadli jsme, máme jednu opravu ve dvojzápase s Žilinou. Čeká nás náročný program, ale hráči si vyzkoušeli, že se dá hrát i s takovým týmem jako je Celtic, proto bychom se neměli bát ani Žiliny,“ řekl po porážce 0:3 ve Skotsku a před cestou do Teplic jablonecký trenér Petr Rada.