Těžká zkouška čeká dnes krizí zmítané Teplice. V Liberci je jako hlavní trenér povede místo distancovaného Stanislava Hejkala. jeho asistent Pavel Drsek. Žlutomodrým navíc bude chybět útočník Jakub Mareš, který musí stát kvůli karetnímu trestu. Nasadit ale můžou Jakuba Řezníčka, kterého získaly těsně před koncem přestupového období.

Hejkal nezvládl při posledním duelu s Karvinou své emoce, výsledkem čehož byla červená karta. Zápas pod Ještědem bude sledovat z tribuny, na hřišti bude pokyny udílet Drsek. Problém? „Staník sice nemůže být dva zápasy na lavičce, ale stejně si vše řekneme před zápasem společně. Taktika se také domlouvá společně. Na lavičce už to problém být může, ale pomůžou mi kluci z realizačního týmu.“

Drsek už v roli hlavního kouče působil, před rokem vedl na začátku sezony pražskou Duklu. Nezískal ale ani bod. Není proto divu, že svou bilanci chce ve dvou zápasech, ve kterých Teplice místo suspendovaného Hejkala povede, vylepšit. „Nejlépe hned v Liberci. Hrál jsem za Jablonec, proto pořád mám Slovan jako velkého rivala. Vnímám to mnohem intenzivněji než naši svěřenci,“ usmívá se kouč.

Vrásky na čele ale jemu i celému realizačnímu týmu sklářů dělá současné postavení v tabulce. Pozitivem je ale přístup hráčů, kteří se s nepříznivou situací touží poprat. „V repre pauze jsme v tréninkových jednotkách přitlačili na pilu. Kluci měli velmi dobré nasazení.. Uzdravil se Nazarov, trénoval již naplno. Hodně pomohlo i začlenění Jakuba Řezníčka. Počítáme s ním jako s klasickou devítkou, umí hrát zády k bráně. V Liberci ale bude mít trošku jinou roli, než kdyby hrál ve dvojici s Jakubem Marešem,“ tvrdí Drsek.

Slovan je podle něho silný především ve středu pole, kde kralují Breite s Oskarem. „Hra Liberce na nich stojí. Je potřeba střed zálohy pokrýt,“ upozorňuje.
Tým Pavla Hoftycha, jemuž patří desáté místo, může nasadit Rumuna Balutu, kterého získal na hostování ze Slavie.