Co Teplice sráží? „Zanalyzovali jsme důvody neúspěchu, pojmenovali jsme je. Brali jsme si hráče individuálně na videorozbor, ukázali jsme jim, kde jsou příčiny. Musí být víc odvážní. Potřebujeme teď od zkušených více aktivity, ale musí se zvednout i mladí. Také potřebujeme rozložit produktivitu na více lidí,“ říká trenér „žlutomodrých“ Stanislav Hejkal, který se v týdnu zaměřil také na co nejkvalitnější tréninkové jednotky.

Po zranění totiž chce dostat do hry důležité hráče Kroba a Ljevakoviće. Oba se už na zeleném trávníku objevili, ale několikazápasový výpadek byl na nich znát.
Hejkal očekává zlepšenou hru od všech svých hráčů. „Potřebujeme větší aktivitu od zkušených hráčů typu Vondráška. Chceme po nich, aby více podporovali útok. A také chceme zlepšení od mladých. Mládí totiž není zásluha. Dávám hodně šancí Žitnému a Trubačovi, ale jejich produktivita je nulová,“ posteskl si lodivod FK Teplice.

Olomouc na jaře prohrála pouze třikrát, po bídném podzimu se může těšit s povedeného jara. Naposledy ale padla 1:2 v Opavě, čímž si zkomplikovala boj o co nejlepší umístění. Po zápase na Slezsku ale byl kouč Sigmy Václav Jílek pozitivní. . „Není třeba věšet hlavu, mužstvo ukáže sílu v dalších zápasech. A ne, že se budeme třepat a dívat dolů, jaký máme odstup. Chtěl bych, abychom se dívali nahoru a uhráli nejbližší zápas.“

Hanákům se příliš nedaří na vlastním stadionu, zatím ze 14 zápasů jen šest z nich vyhráli. Tepličtí ale venku nepatří k mužstvům, které pravidelně vozí body, na jaře ještě mimo svůj stánek nevyhráli, z duelů hraných na Moravě navíc dokázali přivézt tři body pouze z Uherského Hradiště.

V Olomouci se bude hrát v neděli od 17 hodin.