O co v utkání, které začíná v 18 hodin, půjde? Teplicím výhra zaručí záchranu, „klokani“ se snaží vybřednout z barážových pozic.

„Bohemka je nepříjemný soupeř, hraje pořád o záchranu. Nepřijede si k nám zahrát fotbálek, bude jezdit, bude to ten jejich typický styl, kterým se dlouhodobě prezentují. My se jim musíme v bojovnosti vyrovnat a navíc přidat nadstavbu v podobě fotbalové kvality,“ uvědomuje si stoper Michal Jeřábek náročnost pátečního boje.

„Víme, že Bohemka hraje venku dobře, je to brejkový mančaft, rychle nahoru, doplňují to dobře. Chtěli bychom tomu zamezit a hrát náš fotbal,“ přidává Pavel Drsek, asistent hlavního kouče Stanislava Hejkala, svůj pohled na soupeře.

Pražané tři zápasy po sobě nezvítězili, v tabulce se propadli až na čtrnácté místo, které by po skončení soutěže znamenalo boj o holé přežití v baráži. „Předsezónním cílem bylo hrát prostřední skupinu, teď už se ale musíme soustředit, abychom zvládli závěr sezóny bez ohrožení,“ smiřoval se po předchozím utkání Bohemains s Mladou Boleslaví (0:0) trenér „klokanů“ Martin Hašek s nenaplněním předsezonních cílů. „Když nedáme gól, nemůžeme vyhrát,“ klopil oči obránce Lukáš Hůlka.

Tepličtí před týdnem prohráli 1:3 v Ostravě s Baníkem, trenér Stanislav Hejkal byl s výkonem nespokojený. Do hry by se mu měl vrátit kreativní středopolař Tomáš Kučera, po karetním trestu může znovu naskočit stoper Jan Shejbal. Mimo hru je kvůli žlutým kartám Alois Hyčka, zranění pravděpodobně na zelený pažit nepustí Jana Kroba a Tomáše Vondráška.