„S Baníkem máme pozitivní bilanci a jsem rád, že jsme na ni navázali. Asi bychom sem měli jezdit častěji,“ řekl na tiskové konferenci po utkání očividně spokojený trenér teplické party Jiří Jarošík, jehož svěřenci sice v podzimní domácí premiéře nečekaně urvali remízu 2:2 s mistrovskou Plzní, avšak zápasy v Liberci a proti Bohemians jim bodové zisky nepřinesly.

Sobotní odpoledne naopak ano! Jediným střelcem Slezanů byl Nemanja Kuzmanovič, jenž pouze odpovídal na úvodní trefu teplického Jana Knapíka. V 80. minutě ale zmrazil Městský stadion ve Vítkovicích senegalský forvard v teplických službách Abdallah Gningue. Šikovně míč poslal z malého vápna k levé tyči a odšpuntoval obrovskou teplickou euforii.

Jak se výhra rodila? „Vůbec ne snadno, ale naštěstí jsme potvrdili mírné zlepšení naší defenzivy z posledního zápasu s Bohemkou,“ uvedl Jarošík, kouč FK Teplice.

Co vám dál zápas v Ostravě ukázal?
Předvedli jsme i několik zajímavých akcí směrem dopředu, ale bohužel jich bylo málo. Očekával bych, že budeme víc na míči a vytvoříme si více centrů a následně šancí, jako třeba u našeho rozhodujícího gólu. Takhle bych to chtěl hrát. Kluky za přístup ale musím pochválit.

Rozhodla tedy vaše efektivita?
Ano, souhlasím s tím, ale na druhou stranu jsme inkasovali před koncem poločasu zbytečný gól do šatny. Druhou půli nás Baník zmáčknul, přežili jsme několik šancí, měli jsme i štěstí a podržel nás brankář Mucha.

Proč dostal přednost před dosavadní gólmanskou jedničkou zkušeným Tomášem Grigarem?
Chtěli jsme udělat změnu, a třebaže Tomáš Grigar chytal dobře, byl nejlepší náš hráč minulé sezony a za inkasované branky určitě nemohl, tak jsme mužstvu chtěli dát nový impulz. Filip Mucha na příležitost čekal dlouho, chytal dobře a svým výkonem a po vítězství si řekl o další šanci.

Výborně zahrál například také záložník Daniel Trubač…
Škoda, že podobných akcí a zápasů nemá víc. Ale je pravda, že přebírá roli špílmachra Jana Fortelného, který se vrátil z hostování do Sparty.