Zatímco Liberečtí dvakrát vyhráli a po právu pošilhávají po šestce nejlepších, „skláři“ dvakrát v řadě selhali v první půli. Vinou dvou porážek se přiblížili ligovému podpalubí, které čeká ošidná baráž.

„Rozebírali jsme to, byli jsme k sobě hodně kritičtí. Nemůžeme chodit kolem horké kaše. Jsou tam individuální chyby, které nás hodně srážejí. Soupeři je dovedou využít, potrestat. My naopak soupeře k chybám nedonutíme,“ ví Tomáš Vondrášek, že se svými spoluhráči úvod jara zpackali.

Žlutomodří ale na Slovan doma umí, z třiadvaceti pokusů ho doma porazili hned šestnáctkrát. Naposledy Liberečtí vezli výhru ze Stínadel před čtyřmi roky.

V současné situaci si však mužstvo pod Nisy hodně věří, do Teplic jede i přes nepříznivou bilanci se svým soupeřem pro body. „Čekají nás teď Teplice. Budeme se snažit odvést maximum, abychom odvezli zase tři body. Chceme být v první šestce a netajíme se tím, že bychom chtěli i výš. Myslím si, že kádr je dost kvalitní a široký, abychom byli v horních patrech tabulky,“ tvrdí útočník Slovanu Jan Kuchta, bývalý hráč Teplic, který před týdnem skolil Bohemians dvěma góly.

Teplicím budou scházet vykartovaní Jakub Mareš (dvouzápasový distanc za osm žlutých karet v sezoně) a zimní posila Lukáš Mareček (stop na jeden zápas za červenou kartu po dvou žlutých). Do středu zálohy by se měl po dlouhé době postavit Admir Ljevaković.