"Pět týdnů jsme nechali hráče běhat po lese, někteří jezdili na kole, inline bruslích, nyní nás čeká několik týdnů bez kontaktního tréninku v malých skupinách, takže dohromady to bude zhruba 12 týdnů bez jakéhokoliv zápasu, byť jen přátelského. To je minimálněna zamyšlení. Já bych se jako trenér spíše klonil k tomu, aby se hrál až další ročník, abychom měli dané termíny; kdy se začne, kdy bude moci být příprava a další náležitosti. Nyní bohužel čekáme ze dne na den, co bude a valíme před sebou balvan," říká Hejkal. Nemůžeme teď takto trénovat a hned jít do mistrovského utkání, to prostě nejde. Myslím, že by měly týmy mít možnost alespoň tři týdny před startem možnost se připravovat alespoň v deseti lidech, ideálně v kompletním složení, a hlavně bez omezení kontaktu a rozestupů," přidává teplický kormidelník. 

Jak by mohl od pondělí vypadat teplický trénink? "Máme připravené tréninky po skupinách osmi hráčů. Předpokládám, že bychom to rozdělili na skupinu obránců, skupinu krajních hráčů a skupinu ofenzivních hráčů. Nacvičovali bychom například zakončení, u obránců naopak třeba založení útoku. Obecně by šlo o takové specifické činnosti, které se v těchto počtech a bez kontaktu mezi hráči, trénovat dají." 

Teplický klub také řeší, kdy provede plánovanou výměnu trávníku, která je nutností. Pokud by liga měla začít 8. června, stihli by "žlutomodří" výměnu už nyní. Naopak při plánovaném dohrání ligy v červnu a červenci by následně na práce na travnatém povrchu pravděpodobně nebyl dostatečný prostor. "Podle opatření by liga neměla začít dříve než 8. června. Je ovšem možné, že se fotbal bude snažit od vlády získat výjimku, aby mohl začít dřív. Takže my stále čekáme, jak to bude. Důležitá je pro nás garance, že se například do 1. června nezačne, abychom rekonstrukci stíhali. Souběžně s tím se řeší s dodavatelskou firmou, jestli zvládnou nastoupit už příští týden," informuje ředitel PR a marketingu FK Teplice Martin Kovařík.

V dohrávce 15. kola naší nejvyšší fotbalové soutěže si poradila Sigma Olomouc s chřipkou oslabeným lídrem tabulky – Teplicemi vysoko 6:2.
Když řádí neznámý vir. Teplice musely s prasečí chřipkou v Olomouci hrát