„Tak čeká nás Slavia a Ostrava,“ řekl a pokrčil na tiskové konferenci rameny teplický trenér Stanislav Hejkal.

A ani pak nepřijdou na řadu snadné zápasy – cesta do Opavy, derby s Libercem a bitvy na Bohemians a na konci října domácí bitva s po třech kolech vedoucím celkem tabulky Spartou.

Kvůli početné marodce skláři v reprezentační pauze nesehráli ani jeden přípravný zápas. Před ní podlehli 1:2 s pardubickým nováčkem, po ní v sobotní domácí premiéře se Slováckem 0:2.

Diváci na fotbale Teplice  - Olomouc
Testy? Negativní! Teplice mohou hrát. V sobotu přijede na Stínadla Slovácko

„Pohrdli jsem obrovskou šancí posunout tým do vyšších pater tabulky. Musíme se ve všech směrech zlepšit. Na to, jaké máme hráče vepředu a v záloze, bychom si měli umět s finální fází poradit lépe,“ uvedl Hejkal.

FK Teplice se po loňském rušném létě a rošádách v kádru musí pustit na hráčském trhu do dalších operací. „Chceme reagovat, nemůžeme spát, ale nebudeme dělat zběsilé nákupy,“ ujistil kouč s tím, že limitem jsou ekonomické možnosti klubu.

Od zahájení přípravy se jedná o hostování 20letého Matěje Polidara. „Jsem s ním v kontaktu,“ potvrdil Hejkal.

Příbramský odchovanec absolvoval na Letné přípravu a trenér Václav Kotal ho chválil. Přesto si na sparťanskou šanci musí počkat. Při nedělní výhře 5:2 nebyl ani mezi náhradníky.

Teplice v lize padly se Slováckem 0:2
FOTO: Teplice si pokazily dobrý start. Po porážce od nováčka padly i doma

Podle portálu isport.cz by Na Stínadlech rádi uvítali i dalšího sparťanského středopolaře Jana Fortelného nebo bývalého hráče „rudých“ 29letého srbského univerzála Vukadina Vukadinoviče, jenž je po angažmá v Karviné od srpna volných hráčem.

Vedle financí ale mohou nastat další komplikace. Polidara láká  Mladá Boleslav, Brno i Karviná, Fortelného si pro změnu vyhlédla Opava.

A páteční bitva u mistra v Edenu se opravdu blíží.