Na módním molu to mezi modelkami teplickým hráčům slušelo, Radosta, Knapík, Chaloupek, Dramé, Yasser, Gning a Mičević měli na sobě žluté dresy, Hora s Tadeášem Vachouškem ukázali venkovní sadu, která je nezvykle černá, a gólmani Mucha s Němečkem dali vyniknout barevně laděným brankářským uniformám.

Domácí dres se podle mnohých opravdu povedl, atraktivní je svou unikátností, při bližším ohledání si fanoušci všimli několika zajímavých detailů.

Nové logo FK Teplice
FK Teplice představil nové logo. Líbí se vám? Hlasujte!

Tak například na přední části je vyražený obrys teplického stadionu, který byl slavnostně otevřený před 50 lety. V zadní části pod límečkem pak jsou GPS souřadnice Stínadel. Na vnitřní straně je na spodním švu kolem dokola silikonový pásek s nápisem „Na Stínadlech doma jsme“, což je pokřik fanoušků Teplic. Design dresu doplňují vyražené střepy na rukávech jako připomenutí přezdívky „skláři". Na dresech jsou všechny reklamy kompletně v modré barvě, je také použit vlastní klubový font a v čísle na dresu je vyříznut typografický symbol z nového loga.

„Firma Marcon nám byla schopná vyhovět naplno v našich požadavcích, dresy jsou dělané přímo pro nás, není to žádná katalogová sada, jak tomu bylo v minulosti. Černé dresy ale z katalogové sady jsou, nastoupíme v nich pouze jednou v sezoně, a to při venkovním duelu ve Zlíně. Fanoušci si je ale můžou užít během letních přípravných zápasů. Jinak vše zůstává při starém, u domácí sady budou modré trenýrky a bílé stulpny. I trenky a stulpny jsou dělány na míru pro náš klub, proto například na stulpnách je rovněž typografický symbol z nového loga," říká ředitel marketingu Martin Kovařík.

Design na míru mají i brankáři, chytat budou ve třech barevných kombinacích - černé, růžové a zelené. I oni budou mít na dresech žlutomodré prvky, dokonce i na trenkách a stulpnách. „Vzhledem k tomu, že brankářské dresy se vyrábějí v menším množství, tak nejsou tak do detailu propracované jako ty domácí, ale i tak je unikátní, že nám společnost Macron umožnila mít i brankářské dresy na míru,“ je spokojený sportovní sekretář Jiří Kučera, který má komunikaci s italskou značkou na starost.

Edin Džeko v dresu Teplic v objetí s Pavlem Verbířem
Vrátí se někdy Džeko do Teplic? Svůj současný plat by si tam vydělal za 36 sezon

„Já jsem nadšený, moc se mi dresy líbí. Mají skvělé detaily, které odkazují na historii, paráda," liboval si záložník Matěj Radosta, který zažíval na módním molu svou premiéru. „Trošku nervózní jsem byl," přiznává. Jeho spoluhráč z obrany Jan Knapík si všimil další důležité vlastnosti. „Jsou výborné na tělo, učitě se v nich bude dobře hrát." 

Nový dres před početným publikem prezentovali i Mo Dramé a Štěpán Chaloupek. „Užil jsem si to," usmíval se Dramé. „Modelky mě nerozptylovaly," poznamenal. „Ještě žádné číslo nemám," culil se Chaloupek. „Spíš už se soustředím na start soutěže, máme zajímavý los. Doufám, že na Plzeň přijde hodně lidí." 

Dresy pro domácí duely už lze objednat v klubovém fanshopu. Pro příznivce FK Teplice klub nevyrobil repliky, ale zápasové originály, jen s menším množstvím reklam.

Teplice zahájí ligu 22. července domácím duelem s Plzní, výkop je naplánovaný na 15. hodinu. Fanoušci je můžou vidět ale už dříve, první přípravný zápas hrají 1. července od 10.30 hodin v Dubí - Pozorce proti třetiligovým Přepeřům. Poté tým odjíždí na soustředění do Blšan, kde odehraje souboj proti Viktorii Žižkov (5. 7. od 10.30 hodin). Po návratu se ještě utká s Duklou Bánská Bystrica (8. 7. v Modré od 11 hodin). Generálku obstará týden před startem ligy na Stínadlech střetnutí proti Varnsdorfu (15. 7. od 15 hodin), po němž bude následovat ve Fanshopu autogramiáda.