Tepličtí si oddychli, útočník Daniel Fila si hostování ze Slavii na Stínadlech prodlouží. „Ve Slavii je velká konkurence a já potřebuju hlavně hrát. Měl jsem i jiné nabídky, v Teplicích to ale znám, znám i trenéra," potvrdil brněnský odchovanec, že se na něj „žlutomodří" mohou spolehnout.

Nyní klub ze severu jedná se Spartou o Filipovi Havelkovi, pětadvacetiletém záložníkovi, který si ligu zahrál také v Liberci a Českých Budějovicích; celkem posbíral přes 100 zápasů, naposledy hostoval na Julisce v dresu Dukly. „Filip je zkušený ligový hráč. Když se naskytla možnost, aby šel k nám na testy, tak jsme byli rádi. Věřím, že se brzy dohodneme a budeme u nás pokračovat," říká na adresu eventuální posily Frťala. Havelka za Teplice už hrál přípravu s Vlašimí (3:2) i se Žižkovem (2:1).

Teplice - Žižkov 2:1
FOTO: Fila bude i na podzim v Teplicích. V Blšanech sťal dvěma góly Žižkov

Na Stínadlech se naopak neobjeví záložník Filip Souček a ani obránce Tomáš Čelůstka, o něž měly Teplice eminentní zájem. „Bohužel se oba rozhodli pro jiné kluby. Souček pro Jablonec a Čelůstka se vrátil domů do Zlína. Udělali jsme pro jejich získání maximum. Musíme respektovat jejich rozhodnutí. Máme ještě nějaký čas na to, abychom se po někom porozhlédli, ale na 95 procent hráčů, které teď máme v Blšanech na soustředění, v kádru zůstanou."

Frťala nedělá z neúspěšného jednání se zmiňovanými fotbalisty tragédii. „Já jsem hlavně rád za to, že se nám vyhýbají zranění. Kádr je nastavený optimisticky, nehroutíme se. Věřím, že nebudeme oslabení, že Kučeru s Hybšákem nahradíme, že třeba někdo ze stávajícího kádru vyletí. Proti Vlašimi i Žižkovu jsme otočily nepříznivé stavy, kluci dvakrát ukázali v závěru sílu týmu."

Teplice už podepsaly Michala Bílka z Opavy a Srba Nemanju Krsmanoviće; z hostování se vrátili Křišťan a Tsykalo; na zkoušce je kromě Havelky ještě Lazar Pejčić z Přepeřů.

Poznáte slavnou teplickou legendu?
Kvíz: Kolik poznáte slavných hráčů fotbalových Teplic?