V České republice se hraje už druhým rokem po základní části nadstavba, Severočeši proto nemají ani zdaleka vyhráno. Tři duely v řadě prohráli a pokud nezvládnout ani souboj s Příbramí, bude jasné, že je v následujících pěti duelech skupiny o udržení čeká hotové peklo.

PŮJDE O SEBEVĚDOMÍ
„Vítězství by všem hráčům zvedlo sebevědomí. Když se nám povede vyhrát, tak půjdeme do skupiny o udržení uvolněnější,“ říká defenzivní univerzál Lukáš Mareček. Co by se stalo v opačném případě, raději ani nevysloví.

Teplice - Jablonec
Teplický i ligový paradox: bude vyprodáno, stadion ale bude téměř liduprázdný

Teplice mají na Karvinou, která okupuje čtrnáctou pozici znamenající baráž se třetím týmem druhé ligy, náskok pouhých tří bodů. Zároveň je trápí celá řada absencí; proti Příbrami si nezahrají Vondrášek, Kodeš a Radosta, kteří jsou v karetním trestu, několik hráčů navíc léčí svá zranění. „Potřebujeme uspět. Cítím, že se zvedáme, takže pokud budeme hrát jako v posledních dvou zápasech, tak body získáme,“ tvrdí Hejkal.

VÝKONNOST STOUPÁ
To stejné si myslí i Mareček. „Máme na čem stavět. Sice jsou tam pořád věci, které musíme zlepšit, třeba efektivitu v zakončení a také neopakovat chyby v defenzivě, ale jdeme nahoru.“

Vzestupnou tendenci však mají i výkony Příbrami, která pod novým koučem Pavlem Horváthem už dvakrát zvítězila, díky čemuž po dlouhé době opustila poslední místo. Naposledy porazila 2:1 silný Liberec, když dvě branky dával Nový. „ Náš nedělní soupeře bude psychicky nahoře,“ uvědomuje si teplický stratég, jak těžký souboj jeho tým na Stínadlech čeká.

Fortuna: liga, Dynamo České Budějovice - Teplice.
Teplice se herně zvedají, dál je ale souží zbytečné chyby. Už je to prý o hlavě