„Říkali jsme si, že jsme pět měsíců venku nevyhráli. Věděli jsme, že když na Baník vlítneme, tak to bude mít těžší. Ve druhém poločase jsme to už ubojovali,“ řekl jeden z nejlepších hráčů zápasu agilní Jakub Hora.

„Chtěli jsme je zaskočit a to se nám podařilo,“ liboval si teplický záložník Patrik Žitný, který dostal hosty ve 3. minutě do vedení.

Sklářům hodně pomohl brankář Tomáš Grigar, jenž v 66. minutě chytil penaltu Milanu Barošovi. Výborně zahrál i navrátilec do sestavy teplický lídr Admir Ljevakovič. „Máme hrozný los, ale v tabulce jsme na plus dva, takže jsem spokojen,“ dodal teplický trenér Stanislav Hejkal.


FORTUNA:LIGA – předehrávka 3. kola:
Ostrava – Teplice 0:1 (0:1)
Branky: 3. Žitný. Neproměněná penalta: 66. Baroš (Ostrava). Rozhodčí: Franěk – Koval, Dresler. ŽK: Procházka, Jirásek – Shejbal, Žitný. Diváci: 7083.
Ostrava: Budinský – Celba, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter, Jánoš, Jirásek, Granečný (46. Azevedo) – Baroš (74. Kuzma-novič), Diop (63. Smola). Trenér: Páník.
Teplice: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Mareš – Žitný, Ljevaković (76. Kodeš), Kučera, Moulis (55. Nazarov) – Vyhnal (78. Jindráček), Hora. Trenér: Hejkal.