DLOUHÁ JEDNÁNÍ SE PODAŘILA DOTÁHNOUT

Doslova v poslední minuty pondělního večera se podařil dotáhnout příchod 21letého středopolaře Jana Fortelného z pražské Sparty. Skláři o jeho příchodu jednali několik týdnů, nakonec se jim roční hostování „last minute“, i díky návratu reprezentanta Davida Pavelky z Turecka na Letnou, podařilo realizovat.

„Uvědomovali jsme si, že je potřeba ještě mužstvo před koncem přestupního okna posílit. Pracovali jsme kromě příchodu Roberta Jukla, ještě na dalších hráčích a věřili, že se podaří některý přestup dotáhnout do konce. I když se jednání táhla, tak se nám to nakonec podařilo u Jana Fortelného,“ řekl k hektickému dni sportovní ředitel FK Teplice Štěpán Vachoušek.

Teplicím se příliš nevydařil vstup do sezony. Po výhře v Příbrami z dalších pěti ligových zápasů uspěly jen doma s Ostravou (2:1).

Fortelný prošel mládeží Sparty, v dorosteneckém věku nastupoval také v UEFA Youth League. V devatenácti letech začal sbírat zkušenosti ve druhé lize, nejprve strávil sezónu ve Vlašimi a poté další rok v Jihlavě. V létě už se velmi dobře ukázal v přípravě letenského týmu a zasáhl také do jednoho ligového zápasu. „Fortelného jsme delší dobu sledovali a stáli o něj. Věřím, že se v našem týmu prosadí a bude posilou,“ uvedl na oficiálním klubovém webu Vachoušek.

ZAJÍMAVÁ ROŠÁDA S HRADCEM KRÁLOVÉ

O den dříve žluto-modří přistoupili k rošádě s druholigovým Hradcem. Získali 21letého Roberta Jukla. Opačným směrem se na východ Čech vydává 24letý Petr Kodeš. V obou případech jde o hostování s opcí, kluby mohou tedy po sezoně hráče přednostně koupit. „Liga je můj cíl už odmala. Proto jsem do toho šel. V přípravě se mi povedl zápas právě proti Teplicím, to mi dost pomohlo“ vykládal Jukl.

Byť výměna mezi kluby přišla v poslední den přestupního okna, nešlo o úplně bleskovou záležitost. „Zájem ze strany Teplic jsme registrovali už v létě,“ potvrdil sportovní ředitel Hradce Jiří Sabou, mimochodem někdejší hráč Teplic.

Přesto dohoda nepřišla hned. Ani sám hráč totiž nebyl přesvědčen, zda jde o dobrý krok. „Jasno jsem hned neměl. Už byla rozjetá sezona, to není nic moc,“ vysvětlil Jukl váhání. „Až když se ozvali na začátku října a jednání zintenzivnili, kývl jsem,“ prozradil.

Podobné to bylo také v Kodešově případu. Hradec se o hráče s pětapadesáti ligovými starty zajímal už v minulém roce. „Má zkušenosti z nejvyšší soutěže, věřím, že nám může pomoci. Je to typologicky podobný hráč jako Rob,“ popsal naopak posilu sportovní ředitel Votroků.

PARADIN A HRÁČ ZE SLOVENSKA KONČÍ

Na zkoušce v Teplicích neuspěl testovaný slovenský hráč z Dunajské Stredy, jenž se s týmem připravoval v minulém týdnu. „Volné hráče je možné podepisovat i nadále, takže se ještě i nadále poohlížíme tímto směrem,“ prohlásil teplický ředitel.

Klub naopak opouští Igor Paradin, kterého čeká operace menisku. Proto předčasně ukončil hostování a vrací se do ruského Krasnodaru. „Igora čeká operace a poté bude ještě minimálně dva měsíce mimo hru, jelikož by jeho hostování stejně vypršelo 31. prosince, tak jsme se dohodli s Krasnodarem na předčasném konci hostování, aby se mohl léčit na jejich klinice,“ dodal Vachoušek.

CONDE POD JEŠTĚD NAKONEC NEZAVÍTÁ

Rušno bylo i v Liberci. Slovan se snažil posílit před vstupem do základní skupiny Evropské ligy, ale příchod Cheicka Condeho se za pět minut dvanáct realizovat nepodařilo. Zlín totiž upřednostňoval přesun 20letého borce z Guiney do Sparty či Slavie.

Kádr už v pondělí doplnil talentovaný středopolař Michal Sadílek z nizozemského PSV Eindhoven. Oba kluby se domluvily na ročním hostování.

Slovan naopak opouští forvard Elvis Sukisa Mashike, jenž bude do konce června hostovat ve druholigové Viktorii Žižkov.