Ten během letní přestávky přivítal oproti minulému ročníku osm nových mužů, další dva jsou prý na cestě. „Pokud se nám podaří v týdnu dotáhnout jejich příchod, tak budu s posilováním maximálně spokojený, každý post budeme mít zdvojený,“ tvrdí klubový sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

Kdo je tedy v Teplicích nový? Jakub Mareš, Španěl Royo, Nazarov a Paradin z Krasnodaru, navrátilci z hostování Kodeš, Hasil, Šup a Němeček. Pryč jsou naopak Krob, Hošek, Soungole, Bezdička, Luts nebo Kuchta.

Naopak zůstává Jakub Hora, který si přál přestoupit do konkurenčního Jablonce. „Měli jsme nastavená jasná pravidla; řekli jsme si, že pokud nastoupí do přípravy s námi, tak ho uvolníme maximálně od zahraničí nebo do Slavie, Sparty či Plzně. Přišel jen Jablonec. S vedením jsme se dohodli, že Kubu nepustíme,“ vysvětluje teplický kouč letní kauzu.

„Cítím, že je tu teď větší konkurence, než byla dřív. Věřím, že bude zvedat výkon každého z nás,“ je optimistický bek Teplic Tomáš Vondrášek.

A na co si žlutomodří v nové sezoně troufají? „Naše dlouhodobé cíle zůstávají pořád stejné – rádi bychom se dostali do poháru. Vím, že to může někoho iritovat, když se nám to dlouho nedaří. V nadcházející sezoně chceme být nejhůře v prostřední skupině. Našim úkolem je vybudovat si lepší výchozí pozici, než jsme měli na jaře,“ říká ředitel FK Teplice Petr Hynek.

„Hodně dlouho se nám nepovedlo hrát o poháry. Hrát o ně chce většina týmů z ligy, skoro každý hráč vám řekne, že je to jeho cíl. Já bych to chtěl také zkusit, abych na Stínadlech ještě jednou zažil pohárovou atmosféru. Opravdu bych si to moc přál,“ uzavírá Vondrášek.